REKLAMAincome2
REKLAMAmedia ekspert

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 maja 2015, 07:43 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Ruszyła budowa chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 16 w Lasecznie.)

Wkrótce znacznie poprawi się bezpieczeństwo pieszych w Lasecznie. W miejscowości położonej wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 16 ruszyła budowa chodnika.

Grupa aktywnych mieszkańców Laseczna od dawna podejmowała starania o budowę infrastruktury, która poprawiłaby bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż krajowej "szesnastki". Teraz pozostawia ono wiele do życzenia. Wzdłuż DK 16 w Lasecznie nie ma ani chodnika, ani ścieżki rowerowej. Brakuje nawet szerszego pobocza, które umożliwiłoby pieszemu lub rowerzyście bezpieczne poruszanie się wzdłuż drogi. 

Teraz jednak ma się to zmienić na lepsze. W miejscowości w ubiegłą środę, tj. 20 maja, ruszyła budowa chodnika biegnącego wzdłuż DK 16, ale w pewnej odległości od samej jezdni. Chodnik będzie miał szerokość około 1,5 metra i długość około 1 km. Rozpocznie się za jednym z gospodarstw, a skończy na przystanku autobusowym.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, czyli administrator drogi. Inwestycja ma zostać ukończona do końca sierpnia b.r.  

Fot. Info Iława. W Lasecznie, w ciągu ruchliwej drogi krajowej nr 16, powstaje chodnik o długości około 1 km i szerokości 1,5 m. 

REKLAMAPellet

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Uczeń Sp w Lasecznie 3 ponad rok temu

  Jestem uczniem Szkoły Podstawowej w Lasecznie i mieszkam niedaleko początku wsi od strony Stradomna. Chodnik nie dosięga nawet do mojego domostwa. Po co budowali chodnik gdy go nie dokończyli? wiem że narzekanie nic nie da lecz pieniądze na "imprezy wiejskie" to się znajdą. Owiele gorzej ode mnie mają mieszkańcy Laseczna Małego. Mają oni do dyspozycji tylko bardzo groźną drogę krajową nr 16 (szesnastkę) lub polną drogę. Pieniądze na nowy plac zabaw właśnie w Lasecznie Małym się znalazły i został on wybudowany, ale co z tego gdy nawet nie można pójść do kolegi który mieszka dosłownie wieś obok bez strachu że zostanie się rozjechanym

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Małgosia 2 ponad rok temu

  Właśnie JEDEN KILOMETR nie wiadomo co myśleć czy się cieszyć, że w ogóle zaczęto czyli myślą o nas, no pięknie. Tylko, że zaraz przychodzą do głowy kolejne pytania: 1,5 metra, rozkopują a przy okazji jakby miała być ta ścieżka... to kopanie kolejne...? 1 km rozpędzimy się a wylądujemy... :) Ale skoro już zaczęli to już coś i czekamy na więcej żeby dotrzeć bezpiecznie z Laseczna do Laseczna Małego:)

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Lidia Miłosz 1 ponad rok temu

  JEDEN KILOMETR CHODNIKA PO 17 LATACH STARAŃ MIESZKAŃCÓW!!! "Chodnik będzie miał szerokość około 1,5 metra i długość około 1 km" - 1 km to stanowczo za mało. Chodnik jest potrzebny na znacznie dłuższym odcinku. Laseczno Małe nadal pozostanie bez bezpiecznego pasa ruchu. Miejmy nadzieję, że obietnice władz gminy zostaną dotrzymane i niebawem dowiemy się, że rusza budowa na kolejnych odcinkach, o co ponad 841 sygnatariuszy prosiło w petycji i wielu pismach.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.5632 sekundy