wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 maja 2015, 09:54

(Fot. Info Iława. )

W sobotę, 23 maja, zespół GKS-u Wikielec podejmował na własnym boisku drużynę Mamry Giżycko. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem wikielczan 3:0. Tym samym podopieczni trenera Marka Witkowskiego są coraz bliżej awansu do III ligi.

W pierwszej połowie tego spotkania obie drużyny toczyły wyrównany pojedynek w środku pola, sporadycznie tworząc groźne sytuacje pod bramką rywala. Dopiero po zmianie stron zawodnicy GKS-u Wikielec ruszyli do zdecydowanego ataku i coraz częściej zagrażali bramce przeciwnika. Na efekty nie trzeba było długo czekać. Pierwszego gola zdobył w 56 minucie tego spotkania Kamil Ludwiczak po dośrodkowaniu Mateusza Jajkowskiego. Wynik na 2:0 podniósł już cztery minuty później Jajkowski, który po samotnej, brawurowej akcji oddał trafny strzał do bramki gości z Giżycka. Trzecie i ostatnie trafienie w tym spotkaniu należało do Remigiusza Sobocińskiego, który w 78 minucie wykonywał podyktowany przez arbitra rzut karny.

GKS zdobył więc w tym spotkaniu komplet punktów i (po 26 rozegranych spotkaniach) wskoczył na pierwszą lokatę w tabeli z 56 punktami na koncie. Druga jest Granica Kętrzyn, która jednak rozegrała o jedno spotkanie mniej i tylko o jeden punkt ustępuje GKS-owi. Zmianę na górze tabeli może przynieść dzisiejsze spotkanie Granicy Kętrzyn z zespołem Zatoki Braniewo. Natomiast zajmujący trzecią lokatę Warmiak Łukta wygrał swoje spotkanie z Mrągowią Mrągowo 3:2.

W kolejnej, 27 kolejce IV ligi GKS Wikielec zmierzy się z zespołem DKS Dobre Miasto. To drużyna, która zajmuje obecnie 11 lokatę w tabeli, faworytem spotkania będą zatem wikielczanie.

GKS Wikielec – Mamry Giżycko 3:0 (0:0)
Bramki dla GKS-u zdobyli: Ludwiczak (56), Jajkowski (60) i Sobociński (78).