wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 maja 2015, 07:01

(Fot. nadesłane na kontakt@infoilawa.pl. )

W Spółdzielczym Domu Kultury „Polanka” odbyły się zawody o „Puchar Prezesa” w strzelectwie laserowym i warcabach. W zawodach uczestniczyli członkowie i ich opiekunowie oraz sympatycy Iławskiego Klubu Sportu , Kultury Fizycznej i Turystki Osób Niewidomych i Słabowidzących „Morena”. Łącznie było 40 uczestników.

W zawodach strzelectwa laserowego o „Puchar Prezesa” wzięło udział 26 zawodników. Zawody miały charakter propagowania strzelectwa jako dostępnej i odpowiedniej formy rehabilitacji społecznej i sportowej inwalidów wzroku. Turniej poprzedzała seria próbna mająca na celu zapoznanie z bronią i techniką strzelania laserowego.

Najlepsze wyniki uzyskali prezes Stanisław Piasek (191 pkt) oraz Klaudia Maria Żelazowska (190 pkt), którzy startowali poza konkursem.

W kategorii Mężczyzn zwyciężył Roman Jagodziński (176 pkt). Drugą lokatę zajął Zdzisław Bazydło (157 pkt), natomiast trzecią - Marek Rudnicki (153 pkt).

W kategorii Kobiet zwyciężyła Marianna Dorociak (174 pkt). Druga była Krystyna Has (147 pkt), natomiast trzecia - Regina Szczypiorska (126 pkt).

W turnieju warcabowym udział wzięło 14 zawodników. Zawody miały na celu podnoszenie kwalifikacji sportowych niewidomych i słabowidzących oraz rehabilitację poprzez sport.

Najlepszy okazał się Apolinary Has, tuż za nim był Zdzisław Bazydło, a na trzecim miejscu uplasowała się Małgorzata Kasprzycka.

Zwycięzcom wręczono pamiątkowe puchary oraz dyplomy.