REKLAMAT-mobile
REKLAMAAldortax

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Wykonawca pierwszego etapu prac rewitalizacyjnych na plaży przy ulicy Kajki w Iławie na ukończenie inwestycji ma już tylko niespełna dwa tygodnie. Tymczasem, patrząc na stan robót, mogłoby się wydawać, że do wzniesienia nowego pomostu jeszcze długa droga. Czy plaża rzeczywiście, tak jak było to zapowiadane, będzie udostępniona mieszańcom i turystom na sezon letni?

1 czerwca, czyli już za niecałe dwa tygodnie, mija termin zakończenia prac budowlanych przy ulicy Kajki w Iławie, gdzie na zlecenie Urzędu Miasta w Iławie firma SKANSKA najpierw rozebrała stary, a teraz wznosi nowy pomost. Część pierwsza poszła wykonawcy bardzo sprawnie - już na początku kwietnia po konstrukcji nie było śladu, ale postęp prac przy wznoszeniu nowego pomostu wydaje się być znacznie wolniejszy. Pojawiają się głosy, że inwestycja może być opóźniona, co, szczególnie w kontekście zbliżającego się sezonu kąpielowego, nie jest dobrą informacją. Postanowiliśmy sprawdzić te doniesienia u inwestora, czyli w iławskim ratuszu. Niepokojące pogłoski są dementowane.

- Nie mamy do czynienia z opóźnieniami, prace postępując zgodnie z harmonogramem robót - poinformował nas Roman Radtke, kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu w Urzędzie Miasta w Iławie. - Wykonano najważniejsze i najbardziej czasochłonne zadanie, czyli palowanie. W dnie umieszczonych zostało 50 stalowych słupów, czyli konstrukcję, na której montowane będą materiały budowlane.

Te są już zakupione i gotowe do montażu, a zatem wizualny efekt prac będzie wkrótce bardziej widoczny. 

Dodajmy, że 1 czerwca to oczywiście tylko termin przekazania robót do odbiorów i nie jest on jednoznaczny z oddaniem inwestycji do użytku. Po raz pierwszy z nowego pomostu, a także wodnego placu zabaw, którego elementy zostaną zamontowane na jednym z kąpielisk, będziemy mogli skorzystać najprawdopodobniej pod koniec czerwca.

Koszt pierwszego etapu prac przy ulicy Kajki to ponad 565 tysięcy złotych.

Fot. Info Iława. Zdjęcia z poniedziałku, 18 maja. Dotychczas na plaży przy ulicy Kajki SKANSKA wykonała tzw. palowanie. To czasochłonne zadanie, które nie daje spektakularnego efektu. Teraz wizualny postęp prac ma być już dużo szybszy. Do montażu gotowe są wszystkie materiały budowlane. 

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4446 sekundy