REKLAMAYasumi
REKLAMAPracownia

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne. Plac przy ul. Chełmińskiej, czyli jedna z lokalizacji plenerowej siłowni. )

Sześć firm złożyło Urzędowi Miasta w Iławie swoje oferty na dostawę i montaż elementów siłowni zewnętrznych, które do połowy czerwca br. mają stanąć przy ulicach Chełmińskiej i Kajki. Pięć podwójnych urządzeń do ćwiczeń "pod chmurką" wraz z instalacją będzie kosztowało łącznie prawie 32 tysiące złotych.

31 977,61 zł - tyle dokładnie zainkasuje firma "MEVIUS" z miejscowości Piaski w województwie lubelskim, która wygrała rozstrzygnięte we wtorek, 5 maja, postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego na dostawę i montaż dwóch siłowni zewnętrznych w Iławie. Do ratusza wpłynęło jeszcze pięć innych ofert. Najdroższa opiewała na kwotę przekraczającą 43 tysięcy złotych. 

Przypomnijmy, że już wcześniej ratusz ogłaszał przetarg na ten cel, ale przedmiot zamówienia był inny. Wtedy postępowanie dotyczyło tylko jednej siłowni - tej przy ulicy Chełmińskiego, za której dostawę i montaż trzeba byłoby zapłacić 36 900 zł. Urząd Miasta zaplanował na ten cel kwotę niemal o siedem tysięcy niższą, a w związku z tym, że wszystkie złożone oferty przekraczały tę sumę, postępowanie zostało unieważnione. Ratusz dokonał zmian w przedmiocie postępowania i zamiast jednej siłowni postanowił zamówić dwie. Korekcie uległ też m.in. rodzaj nawierzchni pod urządzeniami do ćwiczeń - wcześniej miały to być "miękkie" płytki poliuretanowe. Teraz zastąpi je dużo tańsza trawa. 

Dzięki tym zmianom i powtórnemu przetargowi za dwie plenerowe siłownie Urząd Miasta zapłaci niecałe 32 tysiące złotych, a więc kwotę niższą, niż wcześniej była proponowana za tylko jedno takie miejsce. 

Przypomnijmy, że miejsca do ćwiczeń powstaną przy ulicy Chełmińskiej 1 (w bliskim sąsiedztwie placu zabaw dla dzieci) oraz przy ul. Kajki (obok bazy wioślarskiej). W tej pierwszej lokalizacji zostaną ustawione trzy podwójne urządzenia, w drugiej - dwa zestawy do ćwiczeń oraz stojak na rowery.

W obu przypadkach wykonawca ma czas do 15 czerwca na ukończenie robót.  

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3852 sekundy