ZDZ
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2015, 10:35 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. nadesłane przez czytelnika.)

Zabawne, kolorowe hydranty w kształcie małych strażaków znajdują się w kilku miejscach w Iławie, m.in. w pobliżu Amfiteatru im. L. Armstronga czy obok rezydencji Stary Spichlerz. Chyba podobają się mieszkańcom, zwłaszcza tym młodszym - widok dziecka fotografującego się na ich tle nie należy do rzadkości. - Co jednak hydranty robią wzdłuż położonej w granicach miasta ruchliwej drogi krajowej nr 16? - pyta nasz czytelnik. - Po ciemku wyglądają jak dzieci i straszą kierowców.

Skontaktował się z nami czytelnik, który uważa, że niektóre z miejsc, w których ustawiono ozdobne hydranty, nie są właściwe, a nawet mogą niekorzystnie wpływać na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Chodzi dokładnie o dwa hydranty znajdujące się na pasie zieleni pomiędzy jezdnią a chodnikiem przy ulicy Sienkiewicza w Iławie. To ruchliwy odcinek, biegnie tu bowiem droga krajowa nr 16.  

- Rozumiem, że hydranty ładne, kolorowe. Ale hydrant, który po ciemku wygląda jak dziecko (zresztą nie tylko po ciemku) chyba nie powinien stać przy drodze krajowej, strasząc przy tym kierowców - napisał na kontakt@infoilawa.pl nasz czytelnik. - Kilkanaście metrów dalej stoi kolejny, w dodatku przed przejściem dla pieszych. Może czas pomyśleć, aby takie ozdobne hydranty stały np. w parku lub na którejś z alejek, a nie przy ruchliwej drodze? 

Ciekawe, co na ten temat sądzą inni iławscy kierowcy? Czy Wam również zdarza się opisane przez naszego czytelnika, potencjalnie niebezpieczne, złudzenie?

Masz postulat, skargę, wniosek, a może ktoś zasługuje na kilka ciepłych słów? Oddajemy naszą skrzynkę skarg i pochwał do Twojej dyspozycji. Napisz do nas na: kontakt@infoilawa.pl

REKLAMAgeodeta
Swojak

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Paulina 2 ponad rok temu

    Popieram autora komentarza wyżej chodzi o to że prędkość w takich miejscach jest mniejsza. Jest trochę racji w tym że "straszą" troszkę kierowców sama się o tym ostatnio przekonałam. Jechałam ostatnio z chłopakiem (ja jako pasażerka) było już dosyć ciemno i krzyknęłam że tam stoi dziecko :) heh moim zdaniem dobrze jest jak jest przynajmniej będą kierowcy bardziej uważać.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~jasam 1 ponad rok temu

    Hydranty stoją dosyć daleko od jezdni. A jeśli "straszą" kierowców (ja osobiście takiego wrażenia nie odniosłem), to nawet lepiej - bez fotoradarów prędkość pojazdów w tych miejscach jest niższa.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3399 sekundy