wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 maja 2015, 07:31

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Zbigniew Wasilewski.)

W dniu 2 maja 2015 w hali Centrum Sportu i Rekreacji odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej Kobiet "Siatkarska Majówka 2015" zorganizowany przez KS Tęcza Kamieniec oraz CSiR Susz.

Do rozgrywek zgłosiło się 5 drużyn.

1. Volley Sadlinki 2. Volley Żeromki 3. Świstaczki 4. Volley Vasyl Gimnazjum Susz 5. MKS Zryw Volley Iława

Turniej rozgrywany był na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym", do dwóch wygranych setów, do 25 punktów.

Mimo, że wszystkie mecze zakończyły się wynikami 2 - 0, to były one zacięte, wyrównane i pełne emocji. Już w pierwszym meczu drużyna Świstaczków trafiła na silny opór Volley Vasyl. Pierwszy set zakończył się wynikiem 26 - 24 dla Świstaczków, które cały czas musiały gonić wynik i dzięki doświadczeniu wyniesionemu z Miejskiej Ligi Siatkówki Kobiet w Nowym Dworze Gdańskim (zajęły drugie miejsce) zdołały odrobić straty, obronić piłkę setową i zdobyć dwupunktową przewagę, dającą zwycięstwo w secie. W drugiej odsłonie pojedynku gimnazjalistki z Susza, podłamane niewykorzystaną szansą na zwycięstwo w pierwszym secie, zdobyły tylko 13 punktów.

Kolejne ciężkie chwile Świstaczki przeżyły w konfrontacji z klubem MKS Zryw Volley Iława. Iławiankom ewentualne zwycięstwo dawało możliwość walki o drugie miejsce, po niespodziewanie łatwej porażce z Volley Vasyl (12:25; 18:25). Świstaczki z kolei przybliżyłyby się do zwycięstwa (po dwóch wygranych meczach z Volley Vasyl i Volley Sadlinki). Początki setów bezapelacyjnie należały do najmłodszej drużyny Zrywu: siatkarki szybko zdobywały kilka punktów przewagi, które traciły w końcówce. Porażka 0 - 2 pozbawiła Zrywiary walki o drugie miejsce w turnieju, zwłaszcza, że Volley Vasyl miał przed sobą mecz z Volley Sadlinki, dla których turniej od samego początku źle się układał. Drużyna z Sadlinek dobre sety przeplatała złymi. Potrafiła walczyć jak równy z równym z MKS-em Zryw Volley Iława oraz Volley Żeromki, by jednak przegrać spotkanie po serii prostych błędów. Na nieszczęście dla iławianek, Volley Vasyl wygrał z Sadlinkami i zapewnił sobie drugie miejsce w turnieju.

W ostatnim meczu Świstaczkami potrzebowały wygrać tylko jednego seta z Volley Żeromki, które grały swój pierwszy turniej w tym składzie i pokonały tylko Volley Sadlinki (po zaciętej walce w pierwszym secie). Jednak Świstaczki podeszły do sprawy na poważnie i bez większych problemów wygrały 2 - 0.

Wyniki:

Mecz 1. MKS Zryw Volley Iława - Volley Żeromki 2 - 0 (25:17; 25:15) Mecz 2. Volley Vasyl - Świstaczki 0 - 2 (24:26; 13:25) Mecz 3. Volley Sadlinki - Świstaczki 0 - 2 (12:25; 9:25) Mecz 4. MKS Zryw Volley Iława - Volley Vasyl 0 - 2 (12:25; 18:25) Mecz 5. Volley Żeromki - Volley Vasyl 0 - 2 (19:25; 18:25) Mecz 6. Volley Sadlinki - MKS Zryw Volley Iława 2 - 0 (15:25; 24:26) Mecz 7. Świstaczki - MKS Zryw Volley Iława 2 - 0 (25:21; 25:23) Mecz 8. Volley Żeromki - Volley Sadlinki 2 - 0 (26:24; 25:12) Mecz 9. Volley Vasyl - Volley Sadlinki 2 - 0 (25:13; 25:20) Mecz 10. Świstaczki - Volley Żeromki 2 - 0 (25:13; 25:12)