REKLAMAYasumi
REKLAMApluszak

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 kwietnia 2015, 08:21 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Widok na remontowany odcinek od strony Ząbrowa. Tutaj dużych zmian jeszcze nie widać, ale wójt zapewnia, że inw)

Trwa realizacja jednej z ważniejszych tegorocznych inwestycji w gminie wiejskiej Iława polegającej na przebudowie około 5,5-kilometrowej drogi z Kamionki do Ząbrowa. Wójt Krzysztof Harmaciński poinformował ostatnio, że wykonawca, spółka SKANSKA, prawdopodobnie ukończy realizację tego zadania na ponad dwa miesiące przed planowanym terminem.

Mieszkańcy Kamionki, urokliwej, położonej nad jeziorem miejscowości oddalonej od Iławy o zaledwie kilka kilometrów, dotychczas borykali się z fatalnym stanem gruntowej, częściowo utwardzanej betonowymi płytami drogi, która prowadzi tu z wojewódzkiej 521. Wkrótce się to zmieni. Można się spodziewać, że miejscowość bardzo zyska na atrakcyjności, choćby wśród osób szukających działki budowlanej. 

Na odcinku Kamionka-Ząbrowo trwa bowiem gruntowna przebudowa. Generalnym wykonawcą gminnej inwestycji jest spółka SKANSKA, która w postępowaniu przetargowym zaproponowała Urzędowi Gminy najniższą cenę. Koszt przebudowy liczącej 5,367 km drogi to niemal 3 mln 935 tysięcy złotych. Podpisana z wykonawcą umowa nakłada na spółkę obowiązek ukończenia robót do 20 września br., jednak, jak się ostatnio okazało, roboty postępują na tyle sprawnie, że możliwe będzie przekazanie prac do odbiorów dwa miesiące wcześniej, niż początkowo planowano.

- Nie jest to łatwa inwestycja, ponieważ ze względu na konieczność zapewnienia ciągłej przejezdności, wykonywana jest etapami - poinformował wójt Krzysztof Harmaciński. - Mimo to, prace przebiegają zgodnie z planem i harmonogramem, a nawet go wyprzedzają. Na części jednego z odcinków została już położona warstwa asfaltu.

Jeśli dopisze pogoda, remont dobiegnie końca już w połowie lipca br.

REKLAMATom-bet

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Uzytkownik drogi 1 ponad rok temu

    W ktorym odcinku położona nowa warstwa asfaltu ???

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4166 sekundy