REKLAMAYasumi
REKLAMAin meble

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 kwietnia 2015, 14:09

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Lokjalizacja drugiej siłowni zewnętrznej, która ma powstać przy ulicy Kajki w Iławie. )

W czwartek, 23 kwietnia, iławski ratusz opublikował zaproszenie do złożenia oferty na dostawę i montaż dwóch siłowni zewnętrznych na terenie miasta. Przyrządy do ćwiczeń pod chmurką staną przy ulicy Chełmińskiej 1 (przy siedzibie Ośrodka Psychoedukacji, Profilaktyki Uzależnień i Pomocy Rodzinie) oraz Kajki (obok bazy wioślarskiej). Obie inwestycje w infrastrukturę rekreacyjną mają zostać ukończone do 15 czerwca br. Nowością jest druga lokalizacja zewnętrznej siłowni, czyli ulica Kajki. 

Przypomnijmy, że w tym roku Urząd Miasta ogłaszał już przetarg na dostawę i montaż jednej siłowni zewnętrznej. Miała ona powstać do 15 maja br. przy ulicy Chełmińskiej, w sąsiedztwie znajdującego się tym miejscu, stosunkowo nowego placu zabaw. Ratusz jednak postępowanie unieważnił, ponieważ zaproponowane przez siedmiu potencjalnych wykonawców ceny przekraczały maksymalną kwotę, którą miasto zarezerwowało na ten cel (zaplanowano 30 tysięcy złotych, a najkorzystniejsza oferta opiewała na kwotę o niemal 7 tysięcy wyższą). 

Wiceburmistrz Mariola Zdrojewska zapowiadała wtedy, że po dokonaniu odpowiednich zmian w opisie przedmiotu zamówienia postępowanie zostanie wszczęte ponownie. Tak też się stało. Urząd Miasta właśnie ponownie ogłosił przetarg na zakup i montaż przyrządów do ćwiczeń na zewnątrz, a dokonane w przedmiocie postępowania zmiany są spore.

W planach jest powstanie nie jednej, a dwóch siłowni zewnętrznych. Poza ulicą Chełmińską, przyrządy do ćwiczeń pojawią się również przy ulicy Kajki, obok bazy wioślarskiej i modernizowanej "dzikiej" plaży. W obu przypadkach inwestycje mają zostać ukończone do 15 czerwca br., a na oferty od wykonawców urząd czeka do 5 maja.

Podobnie jak w przypadku pierwszego zamówienia, miasto chce wyposażyć siłownię przy ulicy Chełmińskiej w trzy podwójne urządzenia do ćwiczeń. Będą to: wahadło i steper, biegacz i orbitrek oraz stanowisko do wyciskania siedzącego w wyciągiem górnym. Co się zmieni? Pierwszy projekt zakładał powierzchnię z "miękkich" płytek poliuretanowych EPDM, teraz natomiast pod urządzeniami ma być trawnik, a przy trzech istniejących już na placu ławkach zostaną wykonane wyspy z kostki betonowej.

Natomiast przy ulicy Kajki planuje się ustawienie na terenie zielonym w pierwszym etapie dwóch podwójnych urządzeń do ćwiczeń siłowych (będą to prasa nożna i wioślarz oraz stanowisko do wyciskania siedzącego i wyciągu górnego) oraz stojak na 5 rowerów. W przyszłości przewidziany jest również etap drugi, który pozwoli na uzupełnienie siłowni o kolejne urządzenia.

Wszystko to oczywiście, jeśli ceny zaproponowane przez potencjalnych wykonawców tym razem zmieszczą się z zaplanowanym przez urząd przedziale. 

Jedna z siłowni ma powstać na Gajerku, przy ulicy Chełmińskiej.

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMABratian
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3973 sekundy