REKLAMAfredom
REKLAMAAkademia

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 kwietnia 2015, 13:26 komentarzy 3

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Ubytki płyt chodnikowych są znaczne. )

Z naszą redakcją skontaktował się czytelnik zaniepokojony stanem płyt chodnikowych w Parku Miejskim przy ulicy Niepodległości. Jak potwierdziliśmy na miejscu, część nawierzchni rzeczywiście jest w złym stanie. "To powinno być reprezentacyjne, zadbane miejsce, tymczasem wygląda tragicznie. Czy miasto zamierza coś z tym zrobić?" - pyta nasz czytelnik. Sprawdziliśmy to.

Na kontakt@infoilawa.pl otrzymaliśmy krótki list od mieszkańca Iławy, który zwraca uwagę na zły stan części płyt chodnikowych w Parku Miejskim.

- Wielkimi krokami zbliża się sezon letni, będą się tu odbywały imprezy dla mieszkańców i przyjezdnych - pisze nasz czytelnik. - Tymczasem po zimie stan części płyt chodnikowych jest po prostu tragiczny. Nie chodzi tylko o estetykę (a raczej jej brak), ale również o bezpieczeństwo, np. dzieci, które latem często bawią się w pobliżu fontanny. Czy miasto zamierza coś w tej sprawie zrobić?

Postanowiliśmy to sprawdzić. Jak się okazało, Wydział Bieżącego Utrzymania w iławskim ratuszu już zwrócił uwagę na ten problem. Zniszczone płytki zostaną wymienione. 

- W Parku Miejskim planowane jest ułożenie nowych płytek chodnikowych. Zakres prac będzie obejmował około 130 m2 zniszczonej nawierzchni, a koszt remontu wyniesie około 5 tysięcy złotych - powiedział nam Jacek Żmudziński z Wydziału Bieżącego Utrzymania w iławskim ratuszu. 

Remont ma rozpocząć się na początku maja. 

Fot. Info Iława.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAprofi

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~kamil 3 ponad rok temu

  Moim zdaniem powinni cos lepszego polozyć. Park, jeziorak i wyspa to wizytówka Iławy, więc powinni cos z tym zrobic.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~iławianin 2 ponad rok temu

  Proponuję by przy okazji remontu nawierzchni usunąć z parkowej fontanny koszmarną żabę malowaną co roku na równie koszmarne kolory i zamontować coś niedużego, lecz bardziej gustownego.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~a. 1 ponad rok temu

  Już widzę te "płytki chodnikowe". Walną ohydną kostkę brukowa i tyle. A to miejsce jest "reprezentatywne", więc mogło by być położone coś bardziej lepszego.Widać,że wszystko jak najtańszym kosztem.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3678 sekundy