REKLAMAZielona aleja
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 kwietnia 2015, 11:20

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława. Pierwszy etap rewitalizacji Plaży Miejskiej przy ulicy Kajki w Iławie wykonuje na zlecenie miasta firma SKANSKA)

Po starym pomoście na Plaży Miejskiej przy ulicy Kajki w Iławie właściwie nie ma już śladu. Zakończono pierwszy etap prac w ramach inwestycji, którą na zlecenie Urzędu Miasta w Iławie wykonuje firma SKANSKA. Teraz przed wykonawcą trudniejsze zadanie, czyli budowa nowego pomostu. Później trzeba będzie tylko wyznaczyć kąpieliska, jedno z nich wyposażając w elementy wodnego placu zabaw i - udostępnić plażę iławianom i turystom. 

1 czerwca 2015 - do tego dnia wykonawca pierwszego etapu projektu "Modernizacja pomostu i plaży miejskiej przy ul. Kajki w Iławie", czyli spółka SKANSKA, ma zakończyć roboty. Rozbiórka starego pomostu poszła wykonawcy bardzo sprawnie, teraz jednak przed firmą trudniejsze zadanie, czyli budowa nowej, drewnianej konstrukcji na podbudowie metalowej, w kształcie litery U, która do złudzenia przypominać będzie formę starego pomostu. Wykonawca wyznaczy również nowe kąpieliska, a jedno z nich wyposaży w pięć elementów wodnego placu zabaw, które na sezon letni nadmuchiwane będą powietrzem, a zimą - demontowane. Wodny plac zabaw, z czasem i w miarę możliwości finansowych miasta, ma być doposażany w kolejne elementy.  

Przypomnijmy, że koszt inwestycji, która trwa przy ulicy Kajki w Iławie, to dokładnie 565 584,54 zł. Oferta firmy SKANSKA nie była najtańsza, jednak była najkorzystniejsza ze względu na to, że za niespełna 600 zł Urząd Miasta w Iławie "kupił" dodatkowe dwa lata gwarancji i rękojmi.

Postęp prac na Plaży Miejskiej będziemy relacjonować na bieżąco. 

Fot. Info Iława. Stary pomost został już rozebrany. Wkrótce zastąpi go nowa konstrukcja, również w kształcie litery "U" i do złudzenia przypominająca stary pomost.

REKLAMAgeodeta
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.4347 sekundy