REKLAMABANK
REKLAMAModera

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 marca 2015, 09:44 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum Cyrku Zalewski. )

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup cyrkowych w kraju, Cyrk Zalewski, w piątek, 27 marca, odwiedzi Iławę. Podczas widowiskowego programu przed publicznością zaprezentują się artyści z Europy, Ameryki Południowej oraz Afryki. Dla naszych czytelników przygotowaliśmy bilety na to wydarzenie. Informacje o tym, jak je zdobyć, publikujemy na końcu tego artykułu.

GDZIE I KIEDY?

Widowisko odbędzie się o godz. 17:00 w piątek, 27 marca, przy ul. Konstytucji 3 Maja w Iławie (w pobliżu Hotelu Port 110). 

WIĘCEJ O CYRKU ZALEWSKI I O PROGRAMIE 2015

Cyrk Zalewski powstał w 1993 r. z inicjatywy Stanisława i Ewy Zalewskich. Przez ponad 20 lat działalności stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych cyrków w Polsce. Każdego roku cyrkowcy w trakcie swojej trasy artystycznej odwiedzają ponad 200 miast w kraju.

Program przygotowany na rok 2015 to widowisko zapierające dech w piersiach, które zachwyci nawet najbardziej wymagającego widza.  W tym sezonie na arenie cyrku wystąpią artyści reprezentujący Polskę i Europę, ale również Amerykę Południowej i Afrykę.

Kamil Zalewski - dyrektor artystyczny, a jednocześnie prowadzący przedstawienia. Zajmuje się wielką magią, pokazami laser show 2.0, tresurą koni i wielbłądów. Pochodzi z rodziny cyrkowej i reprezentuje już ósme pokolenie artystów. Wychowany w cyrku, gdzie zawsze pociągała go magia i iluzja. Skończył studia ekonomiczne, ale i tak wrócił na arenę. Razem z żoną Anetą występują jako prowadzący widowisko i para w numerach iluzjonistycznych.  

Maciej Sokołowski – prezentuje akrobacje na linach. To zaledwie 22-letni absolwent Państwowej Szkoły Cyrkowej, który jest niezmiernie utalentowany. Jego występy cieszą się ogromnym powodzeniem wśród publiczności. Uczestniczył także w XV Międzynarodowym Festiwalu Sztuki Cyrkowej, gdzie zdobył nagrodę srebrnego klauna.

Żongler Pablo Martinez - przyjechał do naszego cyrku z Meksyku i gości w Polsce po raz pierwszy. Pablo pochodzi z rodziny cyrkowej i jego najbliżsi występują w cyrku w Hiszpanii. Mając 4 lata, został klaunem i występował ze swoim ojcem na arenie. W wieku 10 lat zaczął ćwiczyć żonglerkę i dwa lata później miał już swoje pierwsze show. Ćwiczył trochę akrobatykę, ale żonglowanie to jego całe życie. Używa do tego rożnych przedmiotów: pierścieni, latających talerzy, piłeczek ping-pongowych, maczug, dodaje do tego również ogień. Zwiedził już całą Europę i połowę świata, a teraz jest ciekawy Polski.

Ghana boys - to zespół czterech akrobatów, którzy występują w tym sezonie po raz pierwszy w Polsce. Są świetnie wygimnastykowani, robią pokazy akrobatyczne, połykają ogień i zachwycają publiczność. Przyznają, że ćwiczą ze sobą tylko kilka miesięcy, ale to im wystarczyło. Trzech chłopaków pochodzi z Ghany, a jeden z Kenii. Kiedy czują się zmęczeni, odwiedzają swoje rodziny. W Europie mieszkają już od 10 lat i występowali w kilku państwach. Cieszą się na pobyt w Polsce. Są ciekawi naszego kraju i podoba się nawet pogoda.

Ludvik Berousek - pochodzi z Czech. Po raz pierwszy w Cyrku Zalewski. Od 20 lat zajmuje się tresurą zwierząt. Z lwami, które zobaczycie, pracuje już 4 lata. Białe lwy są odrzucane przez samice i większość z nich żyje dzięki pomocy ludzi. Tresura to niełatwe zadanie, ponieważ trzeba zacząć ją już od małego, kiedy lew kończy 1 rok. Mimo swojej miłości do lwów treser ma na uwadze to, że lwy są dzikimi zwierzętami, na które trzeba bardzo uważać i mieć do nich ograniczone zaufanie.

Bartek Bukład - cyrk od dziecka był jego pasją. Zbierał ulotki, chodził na wszystkie przedstawienia, jakie tylko odbywały się w jego mieście i robił zdjęcia. Kilkakrotnie odwiedził Cyrk Zalewski, marząc o pracy na jego arenie. Przypadkowo zaczął zajmować się reklamą, a potem spełniły się jego marzenia, ponieważ wystąpił kilkakrotnie, wcielając się w rolę konferansjera właśnie w Cyrku Zalewski. Potem nadeszły studia. Bartek skończył filologię angielską z dyplomem magistra. Mimo wszystko miłość do cyrku okazała się silniejsza i rok temu wrócił, prowadząc festiwale objazdowe, a potem udało mu się dostać pracę na cały sezon.

Klaun Chupa Chups – pochodzi z Rosji. Będzie zabawiał i rozśmieszał do łez naszą publiczność.

JAK ZDOBYĆ WEJŚCIÓWKI?

Dla naszych czytelników mamy trzy bilety na występ Cyrku Zalewski w Iławie, który odbędzie się 27 marca. Jak je zdobyć? Otrzymają je trzy pierwsze osoby, które na naszego redakcyjnego maila kontakt@infoilawa.pl jako pierwsze prześlą poprawną odpowiedź na pytanie: "Kiedy powstał Cyrk Zalewski?". Na odpowiedzi czekamy w piątek, 20 marca, od godziny 09:00 do 10:00. W wiadomości należy podać również swoje imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Każdy z trzech biletów uprawnia do wejścia jedną osobę dorosłą wraz z jednym dzieckiem w wieku do 10 lat. Wejściówki będzie można odebrać w kasie cyrku przed występem. Niezbędne będzie okazanie dowodu osobistego (dane powinny zgadzać się z tymi, które zostaną podane w konkursowym mailu). Zwycięzców poinformujemy drogą mailową lub telefoniczną. 

Powodzenia!

REKLAMAGaleria

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~Info 4 ponad rok temu

  Do Luke: jest to publikacja z tamtego roku :-) W tym jeszcze nie pisaliśmy na ten temat.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Luke 3 ponad rok temu

  PIATEK 27 marca WTF????

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~JD 2 ponad rok temu

  70 zł.

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~MW 1 ponad rok temu

  A wiadomo jaka będze normalna cena za bilet dla jednej osoby? nigdzie tego nie widzę

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAElektro
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMAZdrowo nacudowane
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4378 sekundy