REKLAMAUM Iława
REKLAMAsuknie

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Policjanci z Iławy zatrzymali młodego mieszkańca gminy Zalewo. 18-latek, wykorzystując sen domowników, bez wiedzy i zgody rodziców zabrał należący do nich samochód. Jak się później okazało, Jacek M. postanowił wybrać się "pożyczonym" autem do Gdańska, by tam spotkać się ze swoją dziewczyną. W odbyciu tej podróży nie przeszkodził mu nawet brak prawa jazdy. Niestety, auto popsuło się w drodze powrotnej i 18-latek nie zdążył wrócić do domu na czas. Teraz odpowie za kradzież.

Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał zgłoszenie od mieszkańca gminy Zalewo.

- Mężczyzna oświadczył, że kiedy rano wstał, zauważył brak samochodu, który poprzedniego dnia zaparkował na podwórku przed domem - poinformowała sierż sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Według zeznań zgłaszającego, w skradzionym aucie były dokumenty, a kluczyki leżały w pomieszczeniu gospodarczym. W trakcie rozmowy okazało się, że jedyną podejrzaną osobą jest syn zgłaszającego. To właśnie pod jego otwartym oknem znaleziono podstawioną drabinę. Chłopaka nie było też w domu. Okazało się, że 18-latek pojechał skradzionym samochodem do Gdańska, do swojej dziewczyny. Chłopak chciał wrócić do domu, jeszcze zanim rodzice wstaną, ale auto odmówiło posłuszeństwa i popsuło się.

18-letni Jacek M. został zatrzymany i usłyszał zarzut. Policjanci odzyskali również auto, które wróciło już do swojego właściciela.  

Kodeks karny za popełnione przez niego przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Mieszkaniec gminy Zalewo nie uniknie także kary za prowadzenie samochodu bez uprawnień.

REKLAMAskup złomu
REKLAMABetiko

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9812 sekundy