REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2015, 08:24 komentarzy 4

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie.)

Kolejny dzień pracy suskiego dzielnicowego. Do komisariatu wbiega młody mężczyzna, od razu kieruje się do swojego dzielnicowego i prosi o pomoc. Z relacji wynika, że jego matka zasłabła. Asp. szt. Andrzej Bańkowski szybko wsiada do radiowozu i wspólnie z mieszkańcem Susza jedzie do niego do domu. Do momentu przyjazdu karetki pogotowia policjant cały czas podtrzymuje czynności życiowe kobiety. Dzięki jego szybkiej reakcji kobieta żyje.

Do Komisariatu Policji w Suszu przyszedł młody mężczyzna.

- Poszedł od razu do swojego dzielnicowego, ponieważ ten dobrze znał jego rodzinę. Mężczyzna oświadczył, że jego mama zasłabła, a on nie wie, jak jej pomóc i nie potrafi zadzwonić na pogotowie -poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Asp. szt. Andrzej Bańkowski natychmiast wsiadł do radiowozu i wspólnie z mieszkańcem Susza pojechał do jego domu. Na miejscu okazało się, że kobieta już nie oddychała i miała bardzo słaby puls. Funkcjonariusz wezwał karetkę pogotowia a w międzyczasie udzielał jej pierwszej pomocy. Dzielnicowy doskonale znał tą rodzinę, wiedział, że kobieta ma poważne problemy ze zdrowiem, a na co dzień opiekuje się niepełnosprawnymi synami oraz mężem.

Ratownicy, którzy przyjechali do mieszkania, przywrócili kobiecie oddech i zabrali ją do szpitala. Tam pozostała na obserwacji. Jak oświadczyli ratownicy, dzięki szybkiej reakcji suskiego dzielnicowego kobieta żyje.

Asp. szt. Andrzej Bańkowski, bo to o nim mowa, służy w policji prawie 25 lat, a od ponad 10 jest dzielnicowym miasta Susz. Zanim jednak nim został, pracował w Ogniwie Patrolowo - Interwencyjnym Komisariatu Policji w Suszu. Asp. szt. Andrzej Bańkowski był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany przez Komendanta Komendy Powiatowej Policji w Iławie za szczególne zaangażowanie w pracę oraz wzorową postawę.

TEMATY na sygnale
REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

4Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

 • ~frahu75 4 ponad rok temu

  Gratulacje,tylko w1995 byliśmy razem we wojsku to jak Andrzej może być 25 lat w policji???pozdrawiam z Krakowa

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~gabi 3 ponad rok temu

  Zasluguje na najlepszą nagrodę - jest najlepszym policjantem w Suszu

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Olga 2 ponad rok temu

  Brawo p. Andrzeju

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~garfieldmk 1 ponad rok temu

  Brawo

  odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAprofi
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2883 sekundy