REKLAMACatering
REKLAMASadek

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Odpowiedzialność nieletnich za czyny karalne, demoralizacja na podstawie Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich, a także szkodliwość zażywania narkotyków i dopalaczy - to główne tematy, które policjanci poruszyli na spotkaniu z uczniami szkoły podstawowej. Spotkanie zainspirowała pedagog szkolny po incydencie, do którego doszło w placówce. Uczniowie mieli wciągać nosem skruszoną szkolną kredę.

Policjanci: Sławomir Michalak i sierż. szt. Waldemar Olszewski, spotkali się z uczniami jednej ze szkół w gminie Iława. Tematem spotkań była odpowiedzialność nieletnich na podstawie ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich.  

- Młodzieży przedstawiono najważniejsze zagadnienia dotyczące odpowiedzialności, m.in. omówiono kategorie osób nieletnich, za jakie czyny nieletni podlegają odpowiedzialności, omówiono zagadnienie demoralizacji, a także przedstawiono, jakie środki wychowawcze i poprawcze mogą być zastosowane wobec nich - relacjonuje przebieg spotkania sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Uczniowie dowiedzieli się, jak klasyfikowane są różne działania naruszające prawo i jaka grozi za nie kara. Policjanci podali liczne przykłady ze swojej pracy, obrazujące jak często z pozoru niewinne żarty prowadzą do nieszczęść, za które ktoś później odpowiada przed sądem.

Policjanci omówili również kwestie dotyczące narkotyków oraz dopalaczy, a także skutków wynikających z ich zażywania.  

Całe spotkanie zainspirowała pedagog szkolny po incydencie, do którego doszło w placówce. Uczniowie po obejrzeniu jednego z odcinków serialu, dotyczącego życia młodzieży szkolnej, naśladując aktorów, pokruszyli szkolną kredę, a następnie wciągali ją nosem, udając, że to narkotyk.

Po rozmowie z policjantami z całą pewnością wszyscy wyszli ze spotkania ze świadomością, że powinni być w życiu bardziej rozważni, ponieważ od tego zależy ich przyszłość.

TEMATY na sygnale
REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4766 sekundy