REKLAMAmodera2
REKLAMApluszak

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KWP w Olsztynie)

Policjanci z Ostródy zatrzymali czterech mężczyzn podejrzewanych o posiadanie i rozprowadzanie dużych ilości narkotyków. W ich mieszkaniach funkcjonariusze znaleźli kilkanaście kg marihuany, amfetaminy, haszyszu, tabletki ekstazy i te na potencję. Była tam też broń i gotówka. Mężczyźni współpracowali z narkotykowym hurtownikiem z Podlasia.

Policjanci weszli do trzech mieszkań w tym samym czasie. Zatrzymali mężczyzn w wieku od 24 do 30 lat. Jeden z nich jest mistrzem świata w grach komputerowych sprzed kilku lat. Jednak w międzyczasie postanowił on zmienić "profesję" i zająć się handlem narkotykami. Trop poprowadził policjantów na Podlasie. W Białymstoku wkroczyli oni do mieszkania Macieja N. Znaleźli tam między innymi 10,5 kilograma marihuany, ponad 1,5 kilograma amfetaminy, kilkanaście tysięcy tabletek ekstazy, 1200 tabletek prawdopodobnie na potencję, blisko 70 tysięcy złotych oraz 2 rewolwery, ponad 100 sztuk ostrej amunicji, kamizelkę kuloodporną i kominiarkę. Zaskoczony 39-latek podczas zatrzymania nie stawiał oporu. Trafił już po policyjnego aresztu w Ostródzie.

Jak ustalili kryminalni, narkotyki z terenu Białegostoku trafiały do Ostródy już od sierpnia 2014 roku, a zatrzymani mężczyźni w tym czasie sprzedali co najmniej 4 kilogramy tych środków. Jak wynika z ustaleń śledczych, mieszkańcy Ostródy brali narkotyki "na kredyt" od Macieja N., a rozliczali się z nim dopiero wtedy, gdy sprzedali towar. W sumie policjanci zabezpieczyli środki o czarnorynkowej wartości ponad 800 tysięcy złotych.

Na poczet przyszłych kar przejęli także majątek podejrzanych o wartości około 200 tysięcy złotych, samochód i motocykl.

Za: KWP w Olsztynie.  

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

REKLAMAprofi
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6569 sekundy