REKLAMAOrange
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 lutego 2015, 13:04 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Śledztwo w sprawie podrobionych banknotów o nominale 20 złotych policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy prowadzili pod nadzorem prokuratury od 2013 roku. To właśnie wtedy młody mieszkaniec Iławy uregulował rachunek na jednej z lokalnych stacji paliw, płacąc podrobionymi banknotami. W fałszowaniu pieniędzy miał mu pomagać kolega. W toku śledztwa okazało się również, że Artur M. i Paweł J. korzystali z nielegalnego oprogramowania. Mężczyznom grozi odpowiednio 25 i 10 lat pozbawienia wolności.

Prowadzone przez policjantów śledztwo rozpoczęło się już w 2013 roku, kiedy to w październiku jeden ze sprawców dwoma podrobionymi banknotami zapłacił za paliwo na jednej z iławskich stacji paliw. Po pewnym czasie pracownik stacji zorientował się, że banknoty, które otrzymał, mogą być podrobione. O fakcie tym powiadomił iławską policję.

W trakcie prowadzonego przez funkcjonariuszy śledztwa ustalono obu sprawców przestępstwa. Okazali się nimi 23-letni Artur M. oraz 20-letni Paweł J. Obaj usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Sprawa miała długotrwały charakter, ponieważ jeden ze sprawców przebywał za granicą, a po przyjeździe do kraju ukrywał się przed organami ścigania.

Dodatkowo, podczas przeszukania pomieszczeń mieszkalnych obu zatrzymanych, zabezpieczono m.in. komputer i twarde dyski, na których znaleziono nielegalne oprogramowanie.

Wobec podejrzanego Artura M. Sąd Rejonowy w Iławie zastosował tymczasowy areszt na okres dwóch miesięcy. Wobec drugiego ze sprawców zastosowano policyjny dozór policji.

Arturowi M. grozi kara nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Drugiemu ze sprawców, Pawłowi J., przedstawiono zarzuty pomocnictwa w podrobieniu pieniędzy i oszustwa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Za: KPP w Iławie.

Red. Info Iława.

REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~KAMILEK22 1 ponad rok temu

    do piachu z nimi za takie przestepstwo KARA SMIERCI

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3842 sekundy