REKLAMAUM Iława
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2015, 14:32

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Archiwum własne.)

W tym roku stosunkowo wysokie temperatury powodują wcześniejsze występowanie zjawisk i zagrożeń typowych dla okresu wiosennego. W trakcie minionego tygodnia iławscy strażacy aż czterokrotnie wyjeżdżali do pożarów suchych traw na nieużytkach. - Nie wypalajmy traw. To ogromne zagrożenie dla lasów i zabudowań - apeluje mł. kpt. Krzysztof Rutkowski z KP PSP w Iławie. W ciągu ostatnich dni strażacy brali również udział w kilku innych interwencjach. 

GROŹNIE W ZŁOTOWIE

W środę, 18 lutego, do groźnie wyglądającego wypadku doszło na drodze w okolicach miejscowości Złotowo na terenie gminy Lubawa. W godzinach porannych czołowo zderzyły się tam dwa samochody osobowe, w wyniku którego poszkodowani zostali obaj kierowcy.

- Strażacy przed przybyciem Zespołu Ratownictwa Medycznego zastabilizowali odcinek szyjny kręgosłupa i założyli kołnierz ortopedyczny - relacjonuje mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Poszkodowanego przetransportowano do karetki i wykonano standardowe czynności polegające na odłączeniu akumulatorów i zabezpieczeniu miejsca działań. Po pewnym czasie również drugi kierowca zaczął uskarżać się na bóle w klatce piersiowej.

WCZESNA WIOSNA SPRZYJA POŻAROM NA NIEUŻYTKACH

Wiosenna pogoda sprzyja pożarom traw na nieużytkach. Do czterech tego rodzaju zdarzeń doszło na terenie powiatu iławskiego w dniach 18-21 lutego. Paliła się sucha trawa w miejscowościach Jezierzyce, Dobrzyki, Wielowieś oraz Babięty. Strażacy apelują o rozwagę oraz uczulają, że tego typu pożary, oprócz strat biologicznych, stwarzać mogą ogromne zagrożenie dla lasów oraz zabudowań.

KOBIETA NA LODZIE

W sobotę, 21 lutego, rano strażacy otrzymali zgłoszenie o kobiecie, która rzekomo miała przebywać na lodzie skuwającym Mały Jeziorak. Po dojeździe pierwszych jednostek okazało się jednak, że we wskazanym miejscu nikogo nie było.

- Z informacji przechodniów i świadków wynikało, że to młody mężczyzna przed chwilą wędrował przez jezioro, odszukano go i pouczono o tragicznych skutkach takich spacerów - poinformował Krzysztof Rutkowski. - Ciepła aura sprawia, że lód nie jest stabilny i może zagrażać osobom, które próbują na niego wchodzić. Pamiętajmy, że zarwanie się lodu stwarza poważne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.  

POŻARY: KONTENERY W SUSZU I SADZA W KOMINIE

Aż do dwóch pożarów kontenerów na śmieci doszło w Suszu w dniach 18-22 lutego. Z kolei w Lubawie strażacy ochotnicy gasili pożar nagromadzonej w przewodzie kominowym sadzy. 

ZAPOMNIAŁ O GARNKU

W poniedziałek, 23 lutego, wieczorem, dyżurny iławskiej straży odebrał zgłoszenie o zapachu spalenizny wyczuwalnym na klatce schodowej w jednym z budynków przy ulicy Andersa w Iławie. Strażacy zlokalizowali mieszkanie, z którego wydobywał się zapach – po kilku chwilach drzwi otworzył właściciel. Przyczyną podjęcia działań był garnek pozostawiony na kuchence, który wywołał całe zamieszanie. Na szczęście, nikomu nic się nie stało. 

W LUBAWIE SPŁONĄŁ SAMOCHÓD

We wtorek, 24 lutego, około godziny 7:00 strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego zaparkowanego przy ulicy Kupnera w Lubawie. W momencie dojazdu zastępów PSP na miejsce samochód cały objęty był płomieniami. Przy użyciu piany ugaszono pojazd, na szczęście nikt nie znajdował się w środku.

TEMATY na sygnale
REKLAMAskup złomu
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMALuxbud
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.2804 sekundy