REKLAMAOrange
REKLAMAZielona aleja 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 lutego 2015, 12:35 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Warmińsko-Mazurska Policja. )

Na zmyślone więzi rodzinne powołała się młoda oszustka, która odwiedziła wczoraj mieszkankę Iławy. Kobieta niestety dała się nabrać i przekazała oszustce tysiąc złotych.

Do zdarzenia doszło wczoraj, tj. w sobotę, 21 lutego na terenie Iławy. Starszą panią odwiedziła w jej mieszkaniu młoda kobieta, która twierdziła, że jest z nią spokrewniona.

Oszustka podarowała starszej pani pierścionek i kilka dolarów, w zamian wzięła tysiąc złotych. 

Policjanci pracują nad ustaleniem i zatrzymaniem kobiety. Jednocześnie apelują o ostrożność i przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

W ostatnim czasie mamy do czynienia z bardzo nasilonym działaniem przestępców, którzy zajmują się wyłudzeniami i oszustwami. Ich ofiarami z reguły padają osoby starsze.

Policjanci przypominają:

Aby nie stać się ofiarami oszustwa, należy:

- Spojrzeć przez wizjer w drzwiach lub przez okno i sprawdzić, kto puka.

- Jeżeli nie znamy odwiedzających, należy spytać o cel wizyty, zapiąć łańcuch zabezpieczający (jeśli już zdecydowaliśmy się na otwarcie drzwi) oraz prosić o pokazanie dowodu tożsamości, legitymacji służbowej, identyfikatora. Uczciwe osoby taka prośba podyktowana ostrożnością na pewno nie zrazi.

- W razie wątpliwości, lepiej umówić się na inny termin, sprawdzić uprzednio w administracji osiedla lub innej odpowiedniej instytucji wiarygodność osoby pukającej do drzwi.

W sytuacji, gdy osoba staje się natarczywa, natychmiast należy zadzwonić na policję lub zaalarmować otoczenie.

We wszystkich takich przypadkach należy kontaktować się z Policją, dzwoniąc na alarmowy numer 997 lub 112, przekazując jak najwięcej zapamiętanych szczegółów, np. wygląd nieznajomej osoby czy numer i markę samochodu, którym ewentualnie przyjechała.

REKLAMANAJLAK

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~czytelnik 1 ponad rok temu

    im starsze tym głupsze.. masakra.. to 5 latek wie że nie wolno otwierać drzwi nieznajomym.. za gapowe trzeba płacić jelenie!!!!!!!!!!!!

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5729 sekundy