REKLAMAZDZ
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2015, 13:52

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Dziś rano nad Małym Jeziorakiem pojawiły się dwa zastępy strażaków wyposażonych w łódź ratunkową i sanie lodowe. Anonimowe zgłoszenie o spacerującej po cienkim lodzie osobie otrzymała iławska komenda Policji. Ponieważ ze względu na dość wysokie temperatury lód jest już cienki i kruchy, możliwy był najgorszy scenariusz.

Dziś, tj, w sobotę, 21 lutego, około godziny 8:00 dyżurny iławskiej komendy Policji otrzymał informację o kobiecie, która przechadzała się po cienkim lodzie na Małym Jezioraku.

- Otrzymaliśmy w tej sprawie anonimowe zgłoszenie - poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Sprawę przekazaliśmy Straży Pożarnej.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków, łódź ratunkową i sanie lodowe.

- Na miejscu okazało się, że na jeziorze nikogo już nie ma, a na powierzchni lodu nie widać załamań - poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Świadkowie przekazali informację, że po lodzie przechadzała się nie kobieta, a młody mężczyzna. 

Ustalono, kim był spacerowicz, interwencja skończyła się jedynie na pouczeniu.

- Nie jest to odosobniony przypadek - dodaje Krzysztof Rutkowski. - Na Dużym Jezioraku widziano dziś wędkarzy, którzy weszli na lód, mimo że miejscami był on pokryty wodą, a na środku jeziora widoczne już były fale.

W tym roku wyjątkowo wcześnie kończy się sezon zimowy. Pokrywająca jeziora tafla jest już krucha i cienka, w tej sytuacji wchodzenie lód może skończyć się tragicznie. Kolejną konsekwencją wysokiej jak na luty temperatury jest wcześniejsze występowanie zjawisk typowych dla sezonu wiosennego.

- Iławscy strażacy mają za sobą już dwa wyjazdy do pożarów traw - mówi Krzysztof Rutkowski. - Dwa tego typu zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Zalewo w miejscowościach Dobrzyki i Wielowieś. Wypalanie traw jest szkodliwe biologicznie, generuje też bardzo poważne zagrożenie, bo ogień może rozprzestrzeniać się na pobliskie zabudowania. Najczęstszą przyczyną pożarów traw są podpalenia.

REKLAMANAJLAK
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.416 sekundy