REKLAMAZDZ
REKLAMAprofi

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 lutego 2015, 13:52

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Dziś rano nad Małym Jeziorakiem pojawiły się dwa zastępy strażaków wyposażonych w łódź ratunkową i sanie lodowe. Anonimowe zgłoszenie o spacerującej po cienkim lodzie osobie otrzymała iławska komenda Policji. Ponieważ ze względu na dość wysokie temperatury lód jest już cienki i kruchy, możliwy był najgorszy scenariusz.

Dziś, tj, w sobotę, 21 lutego, około godziny 8:00 dyżurny iławskiej komendy Policji otrzymał informację o kobiecie, która przechadzała się po cienkim lodzie na Małym Jezioraku.

- Otrzymaliśmy w tej sprawie anonimowe zgłoszenie - poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, oficer prasowy KPP w Iławie. - Sprawę przekazaliśmy Straży Pożarnej.

Na miejsce zadysponowano 2 zastępy strażaków, łódź ratunkową i sanie lodowe.

- Na miejscu okazało się, że na jeziorze nikogo już nie ma, a na powierzchni lodu nie widać załamań - poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Świadkowie przekazali informację, że po lodzie przechadzała się nie kobieta, a młody mężczyzna. 

Ustalono, kim był spacerowicz, interwencja skończyła się jedynie na pouczeniu.

- Nie jest to odosobniony przypadek - dodaje Krzysztof Rutkowski. - Na Dużym Jezioraku widziano dziś wędkarzy, którzy weszli na lód, mimo że miejscami był on pokryty wodą, a na środku jeziora widoczne już były fale.

W tym roku wyjątkowo wcześnie kończy się sezon zimowy. Pokrywająca jeziora tafla jest już krucha i cienka, w tej sytuacji wchodzenie lód może skończyć się tragicznie. Kolejną konsekwencją wysokiej jak na luty temperatury jest wcześniejsze występowanie zjawisk typowych dla sezonu wiosennego.

- Iławscy strażacy mają za sobą już dwa wyjazdy do pożarów traw - mówi Krzysztof Rutkowski. - Dwa tego typu zdarzenia miały miejsce na terenie gminy Zalewo w miejscowościach Dobrzyki i Wielowieś. Wypalanie traw jest szkodliwe biologicznie, generuje też bardzo poważne zagrożenie, bo ogień może rozprzestrzeniać się na pobliskie zabudowania. Najczęstszą przyczyną pożarów traw są podpalenia.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4089 sekundy