REKLAMAprawnik24
REKLAMAPellet

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 lutego 2015, 10:59 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. archiwum własne. Zdjęcie jest ilustracją tekstu. )

W poniedziałek, 16 lutego, zgłoszenie o topiącym się dziecku, pod którym załamał się lód na oczku wodnym przy ulicy Ostródzkiej w Iławie, postawiło na nogi wszystkie służby ratownicze. Jak się później okazało, zgłoszenie było fałszywe. Do dyżurnego Komendy Powiatowej Policji w Iławie z nieprawdziwą, alarmującą informacją zadzwoniła najprawdopodobniej nastoletnia dziewczyna.   

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o dziecku, pod którym załamał się lód wczoraj (w poniedziałek, 16 lutego) około godziny 18:00.

- Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Iławie otrzymał zgłoszenie od młodej dziewczyny o tym, że w rejonie Osiedla Ostródzkiego w zbiorniku wodnym topi się jej koleżanka - poinformował Tomasz Pesta z KPP w Iławie. 

Informacja natychmiast postawiła na nogi wszystkie służby ratownicze.

- Po dojeździe okazało się, że zbiornik jest zamarznięty, a niewielka ilość wody, która się w nim znajdowała, nie mogła spowodować zagrożenia nawet po zarwaniu lodu - mówi mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Mimo to, przeszukano zarośla i cały obszar zbiornika. W tym czasie dyżurni służb ustalali możliwości innej lokalizacji poszkodowanej osoby. Strażacy, policjanci i ratownicy z karetki przeszukiwali każde możliwe miejsca w okolicy od Alei Jana Pawła do stawów przy ulicy Dobrawy. Na szczęście nic nie znaleziono.

W wyniku przeprowadzonych na miejscu działań stwierdzono, że było to fałszywe, złośliwe zgłoszenie.

- Aktualnie trwają czynności zmierzające do ustalenia sprawcy tego fałszywego zgłoszenia - dodaje Tomasz Pesta. - Jeśli okaże się, że była to osoba nieletnia, do sądu rodzinnego i nieletnich zostanie skierowana sprawa o demoralizację. Jeśli to osoba dorosła, poniesie ona odpowiedzialność karną.   


REKLAMAPS QUALITY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~cnag 1 ponad rok temu

    oby ją dorwali

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.9357 sekundy