REKLAMACatering
REKLAMAmetroouse

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 lutego 2015, 10:55

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Aktem oskarżenia zakończyło się dochodzenie przeciwko dwóm mężczyznom, którzy wyłudzili kredyt gotówkowy na 30 tysięcy złotych. Śledczy uznali, że ojciec i syn działali wspólnie i z porozumieniu. Dla osiągnięcia zysku przedłożyli w agencji kredytowej podrobione wyciągi bankowe. Fałszywy dokument miał bardzo duże znaczenie dla podjęcia pozytywnej decyzji o przyznaniu oszustom środków. 

Policjanci z wydziału kryminalnego iławskiej komendy pod nadzorem prokuratury prowadzili dochodzenie przeciwko dwóm mieszkańcom powiatu grudziądzkiego.

- Z ustaleń śledczych wynika, że sprawcy dla zysku za pośrednictwem agencji zawarli umowę z bankiem o kredyt gotówkowy. Ojciec z synem działając wspólnie i w porozumieniu, przedkładając uprzednio podrobioną, nieprawdziwą historię rachunku bankowego, która miała istotne znaczenie dla uzyskania kredytu, wyłudzili prawie 30 tysięcy złotych - poinformowała sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. 

Dodatkowo, nie spłacali zaciągniętego zobowiązania. Funkcjonariusze rozpytali zgłaszających i przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił zatrzymać sprawców. Okazali się nimi Roman D. i Waldemar D.  

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty. Kodeks karny za oszustwo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6645 sekundy