wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 lutego 2015, 08:00

(Zespół Kolmaxu Wikielec mógł się cieszyć tylko po pierwszej połowie spotkania. Ostatecznie mecz rozstrzygnął się na korzyść druż)

W sobotę (7 lutego) rozegrano ostatnią kolejkę Iławskiej Ligi Futsalu. Mistrzem I ligi ILF został zespół Auto Best Klonowski, który w decydującym o mistrzostwie meczu zdołał odrobić czterobramkową stratę i pokonał drużynę Kolmaxu 7:5.

Wielkie emocje towarzyszyły spotkaniu Auto Best Klonowski z Kolmaxem. Obydwie ekipy przystąpiły do meczu świadome stawki, którą był tytuł mistrzowski Iławskiej Ligi Futsalu. Podopieczni trenera Witkowskiego (Kolmax) w pierwszej połowie strzelili 4 bramki, nie tracąc żadnej i byli już bardzo blisko tytułu mistrzowskiego.

Jednak sytuacja zmieniła się diametralnie w drugiej połowie spotkania, w której zespół Auto Best Klonowski nie tylko zdołał odrobić czterobramkową stratę, ale strzelił trzy kolejne bramki, tracąc tylko jedną, co ostatecznie przechyliło szalę zwycięstwa na korzyść zawodników Klonowskiego. Dodatkową atrakcją meczu była bramka strzelona przez Kamila Jędrzejewskiego (bramkarza Auto Best), która z pewnością była jedną z najpiękniejszych w całych rozgrywkach.

Po tym zwycięstwie i zdobytych trzech punktach, drużynie Klonowskiego brakowało tylko jednego oczka do tytułu mistrzowskiego, który wywalczyli w ostatnim meczu sezonu z Nil/Fick Gym.

Drugie miejsce w lidze zdobyła drużyna Zawbudu, a najniższe miejsce na podium zajęła drużyna Kolmaxu.

Królem strzelców z 18 golami i jednocześnie najlepszym piłkarzem ILF został Piotr Kacperek (Kolmax). Najlepszym bramkarzem wybrano Kamila Jędrzejewskiego z Auto Best Klonowski.