REKLAMAincome2
REKLAMAZDZ

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 lutego 2015, 14:01 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Jakie filmy wyświetlane na ekranie iławskiego kinoteatru "Pasja" cieszyły się największym zainteresowaniem w 2014 roku? Sprawdziliśmy to.

Okazało się, że w minionym roku największym przebojem kinowym wśród widzów z Iławy był polski dramat wojenny "Miasto 44" w reżyserii Jana Komasy. Opowieść o młodych Polakach, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach hitlerowskiej okupacji obejrzało w Iławie aż 3131 osób. 

Dużym zainteresowaniem iławian cieszył się również film, który popularny serwis filmweb.pl opisuje jako "opowieść o buntowniku, który rzucił wyzwanie naturze, władzy i własnym ograniczeniom". Chodzi o film Łukasza Palkowskiego "Bogowie" o życiu profesora Zbigniewa Religi, który dokonał pierwszego udanego przeszczepienia serca w Polsce. Odtwórcą roli profesora Religi był Tomasz Kot, który ze tę kreację zebrał bardzo entuzjastyczne recenzje. W iławskim kinoteatrze film "Bogowie" obejrzały 2624 osoby. 

Na trzecim miejscu uplasował się film "Hobbit: Bitwa pięciu armii". Filmową adaptację książki J.R.R. Tolkiena, będącej wstępem do słynnego "Władcy Pierścieni", w Iławie obejrzało 1746 osób.

Na dalszych pozycjach znalazły się następujące filmy:

Pod mocnym aniołem – 1749 Wkręceni – 1635 Dzień dobry, kocham cię – 1634 Jack Strong – 1038 Kamienie na szaniec – 1078 Facet (nie)potrzebny od zaraz – 1006 Jak wytresować smoka 2 – 919

O pewnym zaskoczeniu można mówić w odniesieniu do słabego wyniku filmu "Jeziorak". To kryminał, w którym dopatrzeć się można pewnych nawiązań do naszego miasta. Mimo to, w Iławie obejrzały go tylko 263 osoby.

REKLAMAskup złomu

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Piotr 1 ponad rok temu

    Nie ma się co dziwić jeśli film Jeziorak był emitowany w naszym kinie tylko przez dwa dni

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASprzątanie
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3394 sekundy