REKLAMAprawnik24
REKLAMAmetroouse

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława.)

Dziś rano na stacji paliw przy ulicy Ostródzkiej w Iławie doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Samochód osobowy marki renault uderzył w dystrybutor gazu. Na miejscu zdarzenia czynności prowadzili policjanci oraz strażacy, w tym zespół ratownictwa chemicznego.

Dziś około godziny 9:30 iławscy strażacy otrzymali zgłoszenie o tym, że na stacji paliw przy ulicy Ostródzkiej 52 w dystrybutor gazu uderzył samochód osobowy. 

To potencjalnie bardzo groźne zdarzenie, ale - jak okazało się na miejscu - doszło do wycieku gazu o stosunkowo niewielkiej skali (15 litrów). To częściowa zasługa jednego z pracowników stacji, który szybko odciął dopływ gazu ze zbiornika do dystrybutora. 

- Również ze względu na panujące warunki atmosferyczne i niską temperaturę zagrożenie nie było duże - poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Gdyby podobne zdarzenie miało miejsce np. latem, gaz intensywniej by odparowywał i zagrożenie byłoby dużo wyższe.

W wyniku zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Mierniki poziomu stężenia gazu w powietrzu nie wykazały żadnego zagrożenia. 

Nieoficjalnie mówi się, że kierowca osobowego renaulta nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Do zdarzenia mogło przyczynić się również oblodzenie nawierzchni.  

Fot. Info Iława

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3808 sekundy