REKLAMAOrange
REKLAMAUrodziny

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi dwóm młodym mieszkańcom Iławy, którzy wykorzystując chwilową nieuwagę pracowników, ukradli z biblioteki miejskiej wytwornicę dymu. Jak ustalili interweniujący policjanci, urządzenie sprzedali następnie w lombardzie. Sprawcy zostali wytypowani i zatrzymani na postawie zapisu z monitoringu.

Policjanci z iławskiej komendy zostali poinformowani o kradzieży wytwornicy dymu. Doszło do niej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Iławie, choć skradziony sprzęt należy do Iławskiego Centrum Kultury, a do MBP został po prostu wypożyczony do obsługi jednego w wydarzeń.

- Funkcjonariusze  natychmiast pojechali na miejsce, gdzie dokładnie rozpytali zgłaszającego, przesłuchali świadków - relacjonuje przebieg interwencji sierż. sztab. Joanna Kwiatkowska, rzecznik prasowy KPP w Iławie. - Ustalili, że nieznani sprawcy, wykorzystując fakt niepilnowania wytwornicy dymu znajdującej się na terenie biblioteki miejskiej, zabrali ją. W trakcie dalszych czynności okazało się, że wytwornica został sprzedana do jednego z iławskich lombardów.

Policjanci zabezpieczyli zapis z monitoringu w lombardzie. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Okazali się nimi 18-letni Rafał U. oraz 17- letni Krzysztof R. Iławscy policjanci przedstawili zarzuty obu młodym mężczyznom. Teraz mieszkańcy Iławy ze swojego zachowania odpowiedzą przed sądem. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMABetiko
REKLAMAJysk

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
REKLAMAreperator
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMACh2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4479 sekundy