REKLAMAKurza góra
REKLAMAZielona aleja 2

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 lutego 2015, 16:45

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
9 lutego - tę datę naprawdę warto wpisać do swojego kulturalno-rozrywkowego kalendarza. Dyskusyjny Klub Filmowy "Kadr” działający przy Iławskim Centrum Kultury przygotował bardzo ciekawą propozycję dla miłośników dobrego kina. Zapraszamy i polecamy Waszej uwadze Polski Wieczór Oskarowy, podczas którego zaprezentowane zostaną dwie polskie produkcje nominowane do tegorocznej edycji tej najbardziej prestiżowej nagrody filmowej.

Pierwsza propozycja to „Ida” Pawła Pawlikowskiego, która otrzymała nominację w dwóch kategoriach: najlepszy film nieanglojęzyczny oraz zdjęcia. Drugi z filmów to dokument „Joanna” Anety Kopacz, którego premiera zapowiadana jest na 20 lutego, a w iławskiej "Pasji" film zostanie wyświetlony prapremierowo.

Polski Wieczór Oskarowy odbędzie się w kinoteatrze "Pasja" w poniedziałek, 9 lutego. 

Godz.18.00 - „IDA”, 2014r. Polska, 80 min. Cena biletu 10zł

Lata 60. w Polsce. Anna jest nowicjuszką, sierotą wychowywaną w zakonie. Przed złożeniem ślubów matka przełożona stawia warunek: Anna musi odwiedzić swoją ciotkę Wandę, jedyną żyjącą krewną. Obie wyruszają w podróż, która ma im pomóc nie tylko w poznaniu tragicznej historii ich rodziny, ale i prawdy o tym, kim są. Poruszający, kameralny, wybitny w obrazie dramat, którym reżyser wraca do rodzinnego kraju. Z wielkim wyczuciem łączy intymną historię młodej kobiety z historycznym i społecznym tłem.

Godz.20.00 - „Joanna”, 2013r., Polska, 40 min. Cena biletu 5zł


Joanna smakuje każdą chwilę, pomimo że zdiagnozowano u niej poważną chorobę. Swojemu synkowi obiecała, że zrobi wszystko, aby być z nim jak najdłużej. Nie poddaje się. Dla Jasia prowadzi blog, w którym opisuje ich codzienność – prosto i trafnie. Sam blog staje się dla wielu czytelników inspiracją do uważnego i szczęśliwego życia. Film ukazuje fragmenty z życia Joanny, jej męża Piotra i synka Jasia. Rozgrywany w dyskretnych obserwacjach, nastrojowy, często zabawny. Prosty, zmysłowy, o przyglądaniu się życiu, i o miłości. Joanna jest nie jest klasycznym zapisem odchodzenia i żegnania się ze światem, to raczej kameralna i czuła opowieść o najprostszych uczuciach, o byciu tu i teraz, o relacjach i epikureizmie w cieniu choroby.

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.3527 sekundy