REKLAMAprawnik24
REKLAMAZielona aleja 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 stycznia 2015, 10:06

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. powiat998.pl)

Wczoraj późnym wieczorem w miejscowości Prątnica na terenie gminy Lubawa doszło do pożaru parterowego domu jednorodzinnego. Gdy pojawiły się płomienie, w budynku znajdowała się tylko mieszkająca tam starsza pani. W domu wyniósł ją jej syn, który przybiegł na miejsce. Oboje czują się dobrze, choć nie uniknęli poparzeń.

Do pożaru domu jednorodzinnego w Prątnicy doszło w piątek, 16 stycznia, około godziny 22:30. Na miejscu interweniowali strażacy z iławskiej jednostki ratowniczo-gaśniczej, a także z okolicznych jednostek OSP. 

W dość wiekowym, parterowym domu jednorodzinnym, w którym na co dzień mieszkała starsza kobieta i jej syn, w momencie, gdy pojawiły się płomienie, znajdowała się tam tylko matka. Syn jednak był niedaleko i udało mu się wynieść kobietę z domu.

- Starsza pani doznała poparzenia ręki, a jej syn poparzenia karku, ma również spalone włosy - poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Obrażenia nie były poważne, obie poszkodowane osoby zostały na miejscu, nie było potrzeby, by przewozić je do szpitala.

Dom nie nadaje się już do zamieszkania. Spłonął cały dach, poddasze i wiekowa konstrukcja domu. Strażakom udało się natomiast uratować dwa nowe budynki, które znajdowały się w bliskim sąsiedztwie objętego pożarem domu. Nie dopuszczono do tego, by płomienie przeniosły się na inne zabudowania.

- Przyczyny tego pożaru są nieustalone - dodaje Krzysztof Rutkowski. - Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policja. Myślę, że przyczyną mogło być wadliwe działanie instalacji grzewczej.  

Więcej zdjęć: www.powiat998.pl.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4971 sekundy