REKLAMACatering
REKLAMASadek

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ15 stycznia 2015, 07:56

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(O tym, że wysepki na wyremontowanej trasie Iława-Susz są niebezpiecznie wyprofilowane, mówiło się już na etapie realizacji inwes)

O ostrych, nielubianych przez kierowców wysepkach, które zbudowano na trasie Iława-Susz było bardzo głośno pod koniec ubiegłego roku, gdy wyremontowaną drogę oddawano do użytku. Jak niebezpieczne mogą być wysepki dla kierowców, którzy w ich okolicach nie zdejmują nogi z gazu, pokazało zdarzenie, do którego doszło wczoraj w nocy. Na trasie nr 521 w pobliżu zjazdu do Szymbarku w rowie wylądowała naczepa dużego samochodu ciężarowego.

Do zdarzenia doszło we wtorek, 13 stycznia, tuż przed północą. Ze zgłoszenia, które otrzymały służby ratunkowe wynikało, że na drodze przewrócił się TIR. Na miejscu okazało się, że w rowie wylądowała jedynie naczepa pojazdu, a kierowca stracił panowanie nad pojazdem, bo tylnymi kołami najechał na wysepkę.

- Na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej nr 521 (Iława-Susz) z drogą lokalną biegnącą w kierunku Szymbarku kierujący samochodem ciężarowym o masie powyżej 10 ton prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy - poinformował Marcin Trzeciak, specjalista Wydziału Ruchu Drogowego iławskiej komendy. - Najechał na wysepkę, w wyniku czego naczepa została wyrzucona do rowu. Kierowca nie stworzył zagrożenia dla innych uczestników ruchu, został jedynie pouczony.

W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. 

 Zdjęcie: Bartosz Sosnowski | powiat998.pl

REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5028 sekundy