REKLAMApluszak
REKLAMAAldortax

Kultura

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 stycznia 2015, 09:56

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami, Młodzieżowa Orkiestra Dęta działająca przy "Budowlance" wkrótce zaprezentuje się iławskiej publiczności w Powiatowym Koncercie Noworocznym. Będzie to pierwszy występ zespołu po długiej przerwie i pierwszy pod batutą jej nowego dyrygenta, Rafała Krauze, który rozpoczął pracę z orkiestrą 1 października. 

Młodzi orkiestranci i ich kapelmistrz, Rafał Krauze, pracowali nad nowymi aranżacjami i repertuarem. Efekt ich pracy publiczność usłyszy i zobaczy podczas Koncertu Noworocznego, na który zespół serdecznie zaprasza mieszkańców miasta.

- Zaprezentujemy publiczności muzykę filmową i popową, będzie można usłyszeć m.in. utwory z filmu "Piraci z Karaibów" i serii o Jamesie Bondzie. Chcielibyśmy jednak zachować element przyjemnej niespodzianki, dlatego nie chciałbym zdradzać wszystkiego - mówi Rafał Krauze, dyrygent Młodzieżowej Orkiestry Dętej, na co dzień puzonista Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej. - Dodam jedynie, że wystąpi również zespół taneczny. 

W orkiestrze jest obecnie zaangażowanych 16 osób.

- Bardzo cieszy mnie to, że zespół wzbogacił się ostatnio o pięciu nowych orkiestrantów, w tym wokalistki, a także młodych muzyków, którzy grają na trąbce i waltorni, czyli instrumentach, których dotychczas nam brakowało - dodaje Rafał Krauze. - Nie ukrywam, że najważniejszą rzeczą dla orkiestry było właśnie zagranie koncertu. Myślę, że wtedy zainteresowanie dołączeniem do zespołu jeszcze wzrośnie.

Powiatowy Koncert Noworoczny w ramach którego wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół im. Bohaterów Września 1939 Roku w Iławie odbędzie się 22 stycznia o godzinie 18.00 w Hali Sportowej Zespołu Szkół im. Konstytucji 3 Maja w Iławie przy ulicy Mierosławskiego 10.

Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3251 sekundy