ZDZ
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ14 stycznia 2015, 07:52 komentarzy 1

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. iławscy harcerze)

23. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już za nami. Jak co roku, wielkoorkiestrowym działaniom towarzyszył ogromny rozmach i równie duży entuzjazm wolontariuszy i innych osób, które wsparły zbiórkę w tym roku dedykowaną potrzymaniu "wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Iławianie otworzyli zarówno swoje serca, jak i portfele.  W naszym mieście udało się zebrać dokładnie 43 tysięce 173 zł  i 38 groszy.

Mimo dość złośliwej, wietrznej aury, tuż po godzinie 9:00 w niedzielę na ulice naszego miasta z puszkami i zapasem czerwonych serduszek wyszło aż 70 wolontariuszy. Nieco wcześniej kwestujący zebrali się w sali wystaw Iławskiego Centrum Kultury, gdzie iławscy policjanci, którzy tego dnia czuwali nad ich bezpieczeństwem, przeprowadzili odprawę.

Zbiórka trwała aż do godziny 17:00. Kwestowały głównie dzieci i młodzież z iławskich szkół, tradycyjnie nie zabrakło harcerzy, do zbiórki przyłączyli się również druhowie Ochotniczej Staży Pożarnej.

W tegorocznym programie WOŚP-u w Iławie nie zabrakło atrakcji. W siedzibie LOK-u przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie można było sprawdzić swoją celność na strzelnicy pneumatycznej.

Popularnością cieszył się również zorganizowany przez stowarzyszenie miłośników jazdy terenowej Cobra oraz koło łowieckie Łabędź II Darz Bór! Festyn, podczas którego można było przejechać się quadem oraz obejrzeć pokaz motocykli. Na wolontariuszy i mieszkańców czekał też rozgrzewający, sycący posiłek: wojskowa grochówka i bigos.

Bardzo ciekawym punktem wielkoorkiestrowych działań była również aukcja gadżetów, usług oraz prac ofiarowanych przez lokalnych artystów, przedsiębiorców oraz indywidualne osoby. Praca przekazana przez iławską Pracownię Rzeźby prowadzoną przez Marka Kałużę powstała w holu Iławskiego Centrum Kultury, a zgromadzeni widzowie mogli obserwować jej autora, Przemka, przy pracy. Maski przekazali osadzeni w Zakładzie Karnym w Iławie, którzy regularnie angażują się w akcję. Najwyższą cenę uzyskano za przekazany przez Katarzynę Kordalską obraz z sercem Wielkiej Orkiestry (na fotografii poniżej). Szczęśliwy nabywca zapłacił za niego 1100zł.

Organizatorzy zadbali również o oprawę artystyczną aukcji. W przerwach pomiędzy poszczególnymi blokami wystąpiły grupy taneczne PROCONTRA I i PROCONTRA II, a część muzyczną przygotowali: Olga Kroplewska i Artur Siudowski oraz Alicja Pietraszek z zespołem.

Nie zabrakło oczywiście tradycyjnego światełka do nieba (TUTAJ OBEJRZYSZ RÓWNIEŻ MATERIAŁ WIDEO) a po tym obowiązkowym punkcie programu przed publicznością wystąpiła gwiazda wieczoru, zespół BIG DAY.

Fot. Info Iława

Również: Karol Synowiec, Iławskie Centrum Kultury, iławscy harcerze.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAprofi

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~wed 1 ponad rok temu

    Proponuje wysłać oficjalne zapytania do miasta ile wydano na organizację i zabezpieczenie tej imprezy, a ile zebrano.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
Artykuł załadowany: 0.3415 sekundy