REKLAMAHullo
REKLAMApluszak

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ12 stycznia 2015, 10:42

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. nadesłane przez czytelnika. Na terenie powiatu iławskiego silny wiatr powalił około 40 drzew, w tym jedno na cmentarzy przy)

Od soboty do niedzieli (stan na godzinę 19:00) strażacy pracujący na terenie powiatu iławskiego podjęli łącznie aż 47 interwencji w związku z silnymi wiatrami. Na szczęście, pomimo tak wysokiej liczby zdarzeń, nikt nie został poszkodowany. Strażacy spodziewają się kolejnej niespokojnej nocy.

- Wczoraj tj. 10 stycznia około godziny 18: 30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Iławie wpłynęło zgłoszenie o pierwszym powalonym drzewie spowodowanym nadejściem nad nasz powiat frontu atmosferycznego obfitującego w silne powiewy wiatru - poinformował mł. kpt. Krzysztof Rutkowski, oficer prasowy KP PSP w Iławie. - Do dnia 11 stycznia do godziny 19:00 strażacy powiatu iławskiego interweniowali łącznie 47 razy, w tym aż 40 razy do powalonych drzew oraz zwisających konarów i zerwanych banerów i 3 razy do zabezpieczenia zerwanych linii energetycznych. Czterech interwencji wymagały zerwane i uszkodzone pokrycia dachów. 

Wiatr uszkodził zarówno dachy budynków mieszkalnych, jak i gospodarczych. Pokrycia dachowe domów strażacy zabezpieczyli w Mózgowie oraz w Kamionce. 

W zdarzeniach związanych z powalonymi drzewami uszkodzeniu uległy dwa przejeżdżające pojazdy. Na szczęście, pomimo bardzo wysokiej liczby zdarzeń wymagających interwencji służb ratunkowych, nikt nie odniósł obrażeń.

Fot. nadesłane przez czytelnika. Silny wiatr powalił m.in. potężne drzewo na cmentarzu przy ulicy Wyszyńskiego w Iławie.

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3558 sekundy