REKLAMAprawnik24
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2015, 14:58

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją do tekstu.)

Bardzo pozytywnie w policyjnych statystykach zapisała się miniona doba. Na drogach Warmii i Mazur nie doszło do żadnego wypadku. Powroty z długiego weekendu były spokojne.

Dla wielu osób skończył się właśnie pierwszy długi weekend w tym roku. Zimowa aura w ostatnich dniach nie rozpieszczała kierowców.

- Trudne warunki pogodowe sprawiają jednak, że paradoksalnie na drogach jest bezpieczniej - kierowcy są bardziej skoncentrowani, ostrożni i jeżdżą wolniej - mówi Anna Fic z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie. - Wśród nich znaleźli się jednak tacy, którzy mimo niesprzyjających warunków na drodze za bardzo się śpieszyli - i to właśnie na takich kierowców przez ostatnie dwa dni mieli oko policjanci warmińsko- mazurskiej drogówki.

Podczas prowadzonych działań „Prędkość” prawie 280 policjantów w radiowozach oznakowanych i nieoznakowanych patrolowało trasy województwa. Policjanci skontrolowali blisko 1200 pojazdów, ponad 470 kierowców otrzymało mandaty za przekroczenia prędkości. Podczas ostatniej doby na drogach regionu nie doszło do żadnego wypadku. Policjanci pracowali na miejscu 26 kolizji i ujawnili 4 pijanych kierowców.

- Warto pamiętać, że zima może zaskoczyć kierowców o każdej porze. Zmieniające się warunki na drodze, oblodzenia, zawieje i zamiecie śnieżne, szybko zapadający zmrok czy nawet błoto pośniegowe zalegające na drogach i poboczach mogą poważnie zaszkodzić tym kierowcom, którzy do tego wszystkiego mocniej nacisną pedał gazu - przestrzega kierowców zespół prasowy olsztyńskiej KWP.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4328 sekundy