REKLAMAprawnik24
REKLAMAZielona aleja 2

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ6 stycznia 2015, 12:04

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. kpt. Kamil Szczech)

Dyżurny iławskiej straży po godzinie ósmej rano odebrał zgłoszenie o pożarze domu w miejscowości Barty na terenie gminy Zalewo. Z informacji uzyskanej od zgłaszających wynikało, że pożar bardzo szybko się rozwija i obejmuje poddasze i dach budynku.

Na miejsce zadysponowane zostały jednostki OSP z terenu gminy Zalewo, JRG Iława, strażacy z JRG Morąg i dwie sąsiadujące jednostki OSP z powiatu ostródzkiego. W momencie dojazdu pierwszych wozów cały dach stał już w płomieniach. Na szczęście mieszkańcy domu zaalarmowani przez osoby, które zauważyły pożar zdołali opuścić budynek. Płomienie nie zagrażały również sąsiednim zabudowaniom. Mimo intensywnego gaszenia nadpalona konstrukcja uległa zawaleniu. Drewniany strop również stanowił zagrożenie, dlatego strażacy w momencie opanowania pożaru rozpoczęli wynoszenie całego mienia i dobytku z domu.

Z uwagi na zawalenie się całej konstrukcji dachu przez długie godziny trwało usuwanie i gaszenie nadpalonych elementów oraz odgruzowywanie całego pogorzeliska, tak, aby można było dokładnie dogasić tlące się jeszcze materiały.

W działaniach trwających prawie siedem godzin udział brało łącznie czterdziestu pięciu strażaków.

Oficer prasowy KP PSP w Iławie mł. kpt. Krzysztof Rutkowski
Zdjęcia kpt. Kamil Szczech


TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.5338 sekundy