REKLAMAHullo
REKLAMAmetroouse

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2014, 14:33

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Wczoraj (we wtorek 30 grudnia) iławscy policjanci podjęli interwencję wobec 43-letniej mieszkance Iławy, która sprzedała 12-latkowi petardy. Sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom nieletnim jest przestępstwem. Iławiance grozi surowa kara.

Wczoraj oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o sprzedaży wyrobów pirotechnicznych osobie małoletniej. Strażnicy miejscy zauważyli, jak na jednym ze stoisk z wyrobami pirotechnicznymi kobieta sprzedaje petardy osobie poniżej 18 roku życia.

Po otrzymaniu takiej informacji funkcjonariusze zaczęli szczegółowo wyjaśniać okoliczności zdarzenia. Przesłuchali świadków oraz rozpytali nieletniego.

- Z ustawy o wykonywaniu działalności gospodarczej w zakresie wytwarzania i obrotu materiałami wybuchowymi jasno wynika, że kto sprzedaje wyroby pirotechniczne, wyłączone spod koncesjonowania lub broń, na posiadanie której nie jest wymagane pozwolenie, osobom niepełnoletnim, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 - informuje Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie.

43 – latka, która sprzedała nieletniemu fajerwerki, w najbliższym czasie stanie przed sądem.TEMATY na sygnale
REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAreperator
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4275 sekundy