REKLAMAHullo
REKLAMAprofi

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ31 grudnia 2014, 09:18

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Minione święta na terenie powiatu iławskiego miały dość spokojny przebieg. Zapraszamy na świąteczny przegląd zdarzeń z udziałem iławskich strażaków. 

MROŹNO, ALE LÓD WCIĄŻ CIENKI. NIE WYTRZYMAŁ CIĘŻARU SARNY

Mimo panujących niskich temperatur pokrywa lodowa na akwenach wodnych nie jest jeszcze zbyt stabilna i dostatecznie gruba. W sobotę 27 grudnia strażacy zadysponowani zostali do miejscowości Julin (gmina Iława), gdzie na jeziorze Kałdun Mały w odległości około 50 metrów od brzegu znajdowała się sarna, która nie mogła wydostać się na brzeg. Przy użyciu sań lodowych udało się bezpiecznie wyciągnąć zwierzę na brzeg. Po konsultacji z będącym na miejscu łowczym zwierzę zostało wypuszczone.

PECHOWI KLIENCI. ROBILI OSTATNIE PRZEDŚWIĄTECZNE ZAKUPY I... ZOSTALI UWIĘZIENI W WINDZIE

W wigilijne popołudnie w centrum handlowym Galerii Nenufar w windzie pomiędzy parterem a piętrem uwięzione zostały trzy osoby. Winda stanęła z uwagi na brak zasilania. Strażacy przy użyciu narzędzi otworzyli drzwi windy i uwolnili pechowych klientów.

TO MOGŁO BYĆ PODPALENIE

W środę 24 grudnia tuż po północy w miejscowości Nipkowie na terenie gminy Susz - mimo deszczowej i mokrej pogody - w parku zapaliło się drzewo, które strażacy ugasili. O zdarzeniu poinformowani zostali również policjanci z uwagi na to, że wyglądało to na podpalenie.

KOMINY DO PRZEGLĄDU

W okresie świątecznym strażacy z terenu powiatu iławskiego trzykrotnie wyjeżdżali do pożarów sadzy nagromadzonej w przewodach kominowych. Do dwóch tego typu interwencji doszło w wigiliny wieczór w miejscowości Mątyki. W  niedzielę 28 grudnia w godzinach wieczornych również w Iławie (przy ulicy Gdańskiej) doszło to podobnego zdarzenia.

KONARY I POWALONE DRZEWA

W pierwszy i drugi dzień świąt we znaki dawały się opady ciężkiego i mokrego śniegu oraz nagłe powiewy silnego wiatru, które najprawdopodobniej doprowadziły do nadłamania konaru oraz do powalenia drzewa w miejscowości Trupel, gdzie strażacy musieli dwukrotnie eliminować wywołane tymi zdarzeniami zagrożenia.

REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.6564 sekundy