REKLAMAd&d
REKLAMABetiko

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Tylko na Warmii i Mazurach od początku zimy z wychłodzenia zmarło 7 osób - podała Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie. Najbardziej narażeni na zabójczy mróz są bezdomni - służby apelują o to, by nie być obojętnym na ich los. Według szacunków Straży Miejskiej, w samej Iławie jest ich około 30.

Wczoraj (w poniedziałek, 29 grudnia) ciało 61-letniej kobiety znaleziono w przygarażowej komórce na jednej z olsztyńskich ulic. Lekarz jako najbardziej prawdopodobną przyczynę śmieci wskazał wychłodzenie organizmu. Ciało kobiety odnalazł jej znajomy, który zamieszkiwał obok. Ostatni raz widział ją żywą tego samego dnia rano. Około godz. 22:00 postanowił sprawdzić, co u niej słychać i zauważył ją leżącą na ziemi. Natychmiast powiadomił policję. Lekarz, który przyjechał na miejsce, stwierdził zgon kobiety i wskazał na wychłodzenie organizmu jako najbardziej prawdopodobną przyczynę.

To ostatni z aż siedmiu przypadków śmierci w wyniku wychłodzenia organizmu, do których doszło na Warmii i Mazurach w tym roku. 

Od kilku dni w regionie panują bardzo niskie temperatury. Dlatego policjanci przypominają, by nie pozostawać obojętnym wobec osób bezdomnych. W 20-stopniowym mrozie noc spędzona poza ogrzewanym budynkiem oznacza śmierć.

W Iławie interwencje związane z udzielaniem pomocy osobom bezdomnych podejmuje również Straż Miejska. Po wyrażeniu zgody, takie osoby zostają przewożone do specjalnych ośrodków wsparcia.

REKLAMANAJLAK
REKLAMAikea

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3224 sekundy