REKLAMAd&b
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ29 grudnia 2014, 12:47

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KWP w Olsztynie. W nocy kierujący audi 20-latek uderzył w drzewo. Poniósł śmierć na miejscu.)

Od Wigilii na Warmii i Mazurach doszło do 13 wypadków, w wyniku których zginęły 2 osoby, a 18 zostało rannych. Ostatnie tragiczne zdarzenie drogowe miało miejsce w nocy z 27 na 28 grudnia na terenie powiatu węgorzewskiego. Młody kierowca uderzył w drzewo, poniósł śmierć na miejscu. Policjanci byli również wzywani na miejsce 125 kolizji drogowych. Zatrzymanych zostało prawie 30 nietrzeźwych kierowców. Statystyki są podobne do tych sprzed roku. Nadal największym grzechem kierowców jest nadmierna prędkość.

W okresie świątecznym codziennie kilkuset policjantów pełniło służbę na drogach regionu.

- Funkcjonariusze skontrolowali w sumie około 3000 kierowców i pojazdów. Ponad pół tysiąca policyjnych interwencji na drogach zakończyło się ukaraniem kierowcy mandatem, głównie za przekroczenie dozwolonej prędkości. W około 20 przypadkach policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy, a w prawie 120 dowód rejestracyjny pojazdu. Najczęstszym powodem odebrania tego drugiego dokumentu był zły stan techniczny pojazdu - ponformowała Anna Fic, rzecznik prasowy KWP w Olsztynie. - Policjanci w sumie wyjeżdżali do 13 wypadków, w których 2 osoby zginęły, a 18 zostało rannych. Byli wzywani również na miejsce kolizji.

W aż 7 przypadkach kierowca kończył jazdę na drzewie. Tak było również minionej nocy, kiedy to na terenie powiatu węgorzewskiego młody kierowca na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w drzewo, w wyniku czego poniósł śmierć na miejscu. Policjanci są w trakcie wyjaśniania przyczyn i okoliczności tego wypadku. Ciało młodego mieszkańca powiatu gołdapskiego zostało zabezpieczone w prosektorium. 

Policjanci byli wzywani także na miejsce 2 wypadków z udziałem pieszych. Na początku przyszłego tygodnia okaże się, czy 58-letni mężczyzna, którego ciało odnaleziono 25 grudnia w rowie przy trasie Orneta-Dąbrówka (pow. lidzbarski) był ofiarą wypadku drogowego. Również w drugi dzień świąt doszło do potrącenia pieszego na drodze krajowej S-7 na wysokości miejscowości Sople (powiat ostródzki). Pijany 39-latek, który szedł wzdłuż drogi bez elementów odblaskowych, stracił równowagę i wpadł pod koła nadjeżdżającego citroena kierowanego przez mieszkańca Zalewa. Mężczyzna nie odniósł poważniejszszych obrażeń, za spowodowanie zagrożenia w ruchu grozi mu grzywna do 5 tysięcy złotych.

Dziś powroty ze świąt. Funkcjonariusze apelują o rozsądek.

- Policjanci będą tam, gdzie - jak wynika z analizy - będą potrzebni. Patrole będą monitorować sytuację na drogach, w razie potrzeby interweniować. Policjanci proszą, aby pamiętać o właściwym czasie wyjazdu, aby nie odwlekać podróży. Sprawdźmy samochód: płyn w spryskiwaczu, hamulce, opony, żeby żaden z tych elementów, kiedy będzie potrzebny, w drodze nie zawiódł - dodaje Anna Fic.

TEMATY na sygnale
REKLAMATom-bet

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAbako
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.45 sekundy