REKLAMAOrange
REKLAMAPellet

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 grudnia 2014, 13:20

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest ilustracją tekstu.)

Iławscy policjanci interweniowali w jednej z lokalnych szkół po tym, jak pedagog poinformowała ich o pijanym uczniu. Jak się okazało, 17-latek przyszedł na zajęcia, mając blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze ustalają, skąd nieletni miał alkohol. O jego dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny i nieletnich.

Rano iławscy policjanci zostali poinformowani o tym, że uczeń jednej ze szkół na terenie miasta przyszedł do szkoły pod wpływem alkoholu. Na miejscu pedagog szkolna poinformowała funkcjonariuszy, że podczas trwania zajęć lekcyjnych poczuła od niego alkohol. Funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości chłopaka. Przeprowadzone badanie wykazało u 17-latka blisko 0,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz funkcjonariusze wyjaśniają, skąd uczeń miał alkohol.

Zgodnie z kodeksem karnym za rozpijanie małoletnich grozi surowa kara: nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że w myśl Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi sprzedawcy, który sprzeda alkohol osobie niepełnoletniej, grozi kara grzywny. Właściciel sklepu może również stracić koncesję na sprzedaż alkoholu. Natomiast zgodnie z treścią art. 4 § 1 Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich używanie alkoholu lub innych środków w celu wprowadzenia się w stan odurzenia jest jedną z okoliczności świadczących o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich.

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3396 sekundy