REKLAMAYasumi
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 grudnia 2014, 08:55 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Info Iława)

Budowa podziemnego przejścia dla pieszych na przejeździe kolejowym przy ul. Wyszyńskiego w Iławie (w pobliżu białego kościoła) i przebudowa przejazdu miała zająć trzy miesiące, a zajęła trzykrotnie dłużej. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, jutro (w sobotę, 20 grudnia) przejazd zostanie otwarty dla kierowców. Czy to koniec ogromnych utrudnień w ruchu? Niekoniecznie.

Na sobotnie popołudnie (20 grudnia) planowane jest otwarcie dla kierowców przejazdu kolejowego przy ul. Wyszyńskiego w Iławie. Inwestycja została już odebrana przez nadzór budowlany, wykonawca (firma Budimex) ukończył wszelkie zlecone poprawki. Jedynym zadaniem, które wciąż pozostało do wykonania, jest usunięcie niepotrzebnych znaków drogowych.

Powstały podziemne tunele, a także winda dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich lub prowadzących wózki dziecięce. Ciekawostką jest, że piesi wciąż będą mogli poruszać się po obu stronach jezdni na przejeździe. 

Przypomnijmy, że przejazd był zamknięty dla kierowców od 31 marca br. Jego przebudowa (a tym samym utrudnienia w ruchu) miały trwać do 30 czerwca, tymczasem trwały niemal o 6 miesięcy dłużej, niż pierwotnie planowano. Czy tak długo oczekiwane otwarcie przejazdu oznacza znaczące ułatwienia dla kierowców? Niekoniecznie, bo - jak szacują dróżnicy - przejazd przy białym kościele będzie zamknięty przez około... 8 godzin na dobę (głównie w ciągu dnia, bo to wtedy kursuje najwięcej pociągów).   

Fot. Info Iława

REKLAMATom-bet

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~zdziwiony 2 ponad rok temu

    Po co właściwie zbudowano ten tunel za grube pieniądze ? Przecież i tak piesi będą przechodzili górą przejściem obok jezdni. Tunel będzie służył tylko wtedy, gdy będą zamknięte szlabany. Ale komu będzie się chciało włazić w dół, iść kilkanaście metrów a następnie schodami piąć się w górę. Kompletna paranoja. Przecież za podobone pieniądze można było od razu zbudować tunel dla samochodów oraz pieszych i zlikwidować raz na zwasze ten cały bałagan z zamykanym przejazdem w środku miasta. Społeczne pieniądze są wyrzucane w błoto podobnie jak z nowym dziwacznym rozwiązaniem drogowym w postaci dwóch rond na u. Andersa i Skłodowskiej, które to "rozwiązanie" jest kompletnie nielogiczne i jedynie utrudniło dojazd do dworca kolejowego.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~a. 1 ponad rok temu

    Tunel będzie pięknie"pomalowany" przez imbecyli którzy myślą,że są graficiarzami. Niestety za kilka tygodni juz taki czysty i ładny nie będzie.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.4733 sekundy