REKLAMAPluszak
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ8 grudnia 2014, 14:42

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. OSP w Suszu)

Dziś w godzinach porannych w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastowskiej w Suszu doszło do ulatniania się tlenku węgla. Pięć osób, w tym dzieci, z podejrzeniem zatrucia czadem trafiło do iławskiego szpitala.

Do zdarzenia doszło około godziny 8:00 w poniedziałek, 8 grudnia, w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym przy ulicy Piastowskiej 17 w Suszu. W wyniku ulatniającego się z niesprawnego piecyka gazowego tlenku węgla czadem zatruło się 5 osób, w tym dzieci. Do czasu dojazdu Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejscu zdarzenia strażacy udzielili poszkodowanym pierwszej pomocy w postaci tlenoterapii, następnie zostali oni przetransportowani do Szpitala Powiatowego w Iławie.

- Na miejsce zdarzenia zadysponowo dwa zastępy straży pożarnej, w tym jednostkę OSP z Susza oraz jednostkę ratownictwa chemicznego z Iławy - poinformował Kamil Szczech, dowódca jednostki ratowniczo - gaśniczej w KP PSP w Iławie. - Działania strażaków polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, przewietrzeniu pomieszczeń, a także dokonaniu pomiarów w mieszkaniu, w którym doszło do ulatniania się tlenku węgla, jak również w innych mieszkaniach w budynku.

Dokonane przez strażaków pomiary wykazały znacznie przekroczone normy stężenia tlenku węgla w lokalu zamieszkiwanym przez poszkodowane osoby, natomiast w innych mieszkaniach w budynku nie było żadnego zagrożenia.

Na miejscu zdarzenia interwencję podjęło również Pogotowie Gazowe. Niesprawny piecyk gazowy, który spowodował zatrucie, został wyłączony z użytkowania do czasu jego naprawy.

REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3383 sekundy