REKLAMAPluszak
REKLAMAAldortax

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ3 grudnia 2014, 12:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Zdjęcie jest jedynie ilustracją tekstu.)

"Zgubiłem się w lesie" - takie zgłoszenie od pijanego Marka Sz. przyjął oficer dyżurny iławskiej komendy. Na pomoc ruszyły dwa radiowozy, bo niska temperatura w połączeniu z promilami mogła stanowić zagrożenie dla życia mężczyny. Kiedy upojonego alkoholem 36-latka udało się odnaleźć w lesie, okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności.

Wczoraj do oficera dyżurnego policji w Iławie zadzwonił mężczyzna potrzebujacy pomocy. Z jego relacji wynikało, że zgubił się w lesie na terenie gminy Iława. Oficer dyżurny próbował ustalić, gdzie dokładnie znajduje się 36-latek, jednak ze względu na stan upojenia alkoholem kontakt z nim był bardzo utrudniony. Po pewnym czasie ustalono, w którą stronę mężczyzna idzie. Oficer dyżurny wysłał w tym kierunku dwa radiowozy. Temperatura w ciągu dnia spadła poniżej zera, a dodatkowo wypity alkohol mógł spowodować szybkie wychłodzenie organizmu.

Funkcjonariusze po chwili odnaleźli 36 – latka. Jak sie okazało, mieszkaniec gminy Zalewo był poszukiwany na podstawie zarządzenia wydanego przez sąd do ustalenia miejsca pobytu i osadzenia w zakładzie karnym za uchylanie się od płacenia alimentów. Mężczyzna powiedział funkcjonariuszom, że nie chce się już dłużej ukrywać i chce iść do zakładu karnego. Marek Sz. w chwili osadzania miał prawie 3,3 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu 36-latek zostanie odkonwojowany do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe 120 dni.

REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5014 sekundy