REKLAMAKurza góra
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2014, 09:38

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie.)

Przy Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie trwa budowa sali gimnastycznej wraz z łącznikiem. Pierwszą łopatę wbito w ziemię na placu przy szkole 1 października br., a planowany termin zakończenia tej inwestycji to 31 maja 2016 roku. Młodzież nie ma własnej sali gimnastycznej od maja 2011 roku, kiedy to ekspertyza stanu technicznego obiektu wykluczyła go z użytkowania ze względu na zagrożenie dla bezpieczeństwa uczniów. Jak widać na zdjęciach, inwestycja jest prowadzona w bardzo bliskim sąsiedztwie innych budynków, "na żywym organizmie" szkoły. W gimnazjum co tydzień zbiera się rada budowy, która czuwa m.in. nad tym, by jej realizacja nie zagrażała bezpieczeństwu.   

W związku z wykonaną w maju 2011 r. przez Pracownię Projektowo – Budowlaną „Ekspertyzą stanu technicznego budynku sali gimnastycznej oraz budynku świetlicy w Gimnazjum Samorządowym nr 1 w Iławie", z której jednoznacznie wynikało, że „stan techniczny omawianego budynku zagraża bezpieczeństwu użytkowników tego obiektu", dyrektor szkoły wyłączyła budynek sali gimnastycznej z użytkowania. Lekcje wychowania fizycznego odbywały się w różnych budynkach sportowych na terenie miasta. Rozpoczęły się przygotowania do budowy nowego obiektu, w wyniku których 1 października 2014 r. rozpoczęto budowę nowej sali. Planowany termin zakończenia inwestycji to 31 maja 2016 r.

Co tydzień w Gimnazjum Samorządowym nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Iławie odbywa się rada budowy, która ocenia stopień realizacji zadania i ustala sprawy bieżące związane z bezpieczeństwem uczniów, gdyż inwestycja – ze względu na swą bliskość do budynku - prowadzona jest prawie na „żywym organizmie" szkoły.

Skład rady budowy jest praktycznie stały, miedzy innymi obecni na niej są: przedstawiciele inwestora, czyli Gminy Miejskiej Iława - Kierownik Wydziału Planowania, Inwestycji i Monitoringu mgr Roman Radtke, Andrzej Niechczyński, właściciele firmy MONSTER S.C. – Piotr Roskosz i Krzysztof Sobota, przedstawiciele szkoły – dyrektor Aleksandra Skubij i kierownik gospodarczy Zbigniew Sikorski oraz inspektor nadzoru konst. – bud. Marcin Bażmirowski, a także kierownik budowy Michał Zarembski.

Na spotkaniu we wtorek, 25 listopada stwierdzono, że w ramach inwestycji wykonano 50% ław fundamentowych, częściowo piwniczne ściany fundamentowe i zbrojenia słupów wzmacniających ściany fundamentowe. Obecnie geodeta "narzuca" wysokość murów, przygotowując się do dalszych prac. Jesienna pogoda pozwala przypuszczać, że zakres prac planowanych na rok 2014 zostanie wykonany.

Przetarg na wykonanie inwestycji wygrała olsztyńska firma MONSTER s.c. Inwestorem jest Gmina Miejska Iława, pozyskano blisko 2 mln zł dofinansowania z budżetu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

AS, red. Info Iława

Fot. Gimnazjum Samorządowe nr 1 w Iławie

REKLAMAskup złomu

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAchełmzyca
REKLAMASzkoła2
Artykuł załadowany: 0.46 sekundy