REKLAMApluszak
REKLAMAprofi

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ28 listopada 2014, 14:01

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Warmińsko-Mazurska Policja)

Iławscy policjanci interweniowali wobec młodego mężczyny, mieszkańca powiatu działdowskiego, który w dwa miesiące po opuszczeniu ośrodka szkolno-wychowawczego dokonał na swoim znajomym wymuszenia rozbójniczego z użyciem broni. Karolowi P. grozi 10 lat pozbawienia wolności, policjanci wystąpili do prokuratury o zastosowanie wobec niego środka zapobiegawczego.  

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o wymuszeniu rozbójniczym.

- Funkcjonariusze ustalili, że do pokrzywdzonego podszedł znajomy, który oświadczył, że ten ma mu oddać wszystkie pieniądze, które ma przy sobie, pokazując jednocześnie ukryty pod kurtką przedmiot, przypominający pistolet - poinformowała Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Chłopak wystraszył się, oświadczył, że ma tylko 10 zł. Sprawca stwierdził, że jeśli pokrzywdzony nie ma więcej pieniędzy, to na pewno ma telefon, który może sprzedać w lombardzie. Chłopak zrobił to, co kazał mu sprawca. Razem z Karolem P. poszedł do lombardu i sprzedał komórkę. Pieniądze z transakcji przekazał 18-latkowi. Gdy ten odszedł, poszkodowany poinformował o wszystkim policjantów.

Funkcjonariusze, po dokładnym rozpytaniu zgłaszającego, szybko zatrzymali sprawcę. Jak wynika z ustaleń policjantów, mężczyzna jako nieletni był wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Dwa miesiące temu opuścił ośrodek szkolno-wychowawczy. Mieszkaniec powiatu działdowskiego został już osadzony w policyjnej celi.

Policjanci wystąpili dziś (w czwartek, 27 listopada) do prokuratury z wnioskiem o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec Karola P.

Za przestępstwo wymuszenia rozbójniczego kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Fot. Warmińsko-Mazurska Policja

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.5409 sekundy