REKLAMAgolebi dwor2
REKLAMAOlszta

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2014, 15:21

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. fakt.pl)

Sądowy kurator będzie pełnił stały nadzór nad matką, która pod koniec lipca br. we Frednowych porzuciła w krzakach noworodka.

Kobieta nie straci jednak praw rodzicielskich. 30-letnia Jolanta C. w lipcu tego roku, będąc na nocnej zmianie w pracy w zakładzie drobiarskim, urodziła córkę i porzuciła ją w zaroślach. Noworodek był wcześniakiem, na ratunek czekał półtorej doby, na szczęście przeżył.

- Sąd w Iławie doszedł do wniosku, że nie odbierze kobiecie praw rodzicielskich – powiedział prezes Sądu Rejonowego w Iławie, Wojciech Drewniak. - Prawa zostaną jedynie ograniczone poprzez nadzór kuratora, który będzie odwiedzał rodzinę w dokładnie określonych odstępach czasu – dodał sędzia Drewniak.

Kobieta niedługo po zatrzymaniu usłyszała prokuratorski zarzut usiłowania zabójstwa nowo narodzonego dziecka pod wpływem przebiegu porodu, za co grodzi do 5 lat więzienia. Przyznała się do winy, nie wiadomo, jakie były motywy tego działania. Śledztwo ma się skończyć jeszcze w tym miesiącu.

30-latka, która ma także drugie, 7-letnie dziecko, interesowała się losem dziewczynki. Jak mówili lekarze elbląskeigo szpitala, gdzie trafił porzucony noworodek, Jolanta C. odwiedzała dziecko.


REKLAMAprofi
REKLAMAżuchowski

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWlodkowic
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAOrzechowska
REKLAMAbako2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3975 sekundy