ZDZ
REKLAMAOlszta

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 listopada 2014, 00:00

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie. Policjanci szybko zatrzymali mężczyznę, który ukradł saszetkę z pieniędzmi ze skupu złomu. )

Franciszek Sz.,  52-latek z Iławy, odwiedził jeden z iławskich skupów złomu, gdzie chciał sprzedać trochę miedzi i mosiądzu. Wykorzystując chwiliową nieuwagę pracownika, ukradł mu saszetkę z pieniędzmi i uciekł. Funkcjonariusze szybko ustalili i zatrzymali sprawcę, w chwili osadzania w policyjnej celi mężczyzna był pod wpływem alkoholu.

Do kradzieży w jednym z iławskich skupów złomu doszło we wtorek, 18 listopada. 

- Funkcjonariusze pojechali na miejsce, gdzie ustalili, że sprawca przyszedł do skupu złomu i sprzedał miedź oraz mosiądz - informuje Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Kiedy przyszedł drugi klient, pracownik skupu pozostawił 52–latka w jednym z pomieszczeń. Ten, wykorzystując jego chwilową nieobecność, ukradł saszetkę z pieniędzmi i oddalił się. Policjanci dokładnie rozpytali zgłaszającego i przesłuchali świadka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i w krótkim czasie od zdarzenia zatrzymać sprawcę.

Okazał się nim 52–letni mieszkaniec Iławy. Franciszek Sz. podczas osadzania w policyjnej celi miał ponad promil alkoholu w organizmie.

Mężczyzna po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. Kodeks karny za kradzież przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. 

Informacja: KPP w Iławie

Red. Info Iława

TEMATY na sygnale
REKLAMANAJLAK
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3366 sekundy