ZDZ
REKLAMAPatrz

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ19 listopada 2014, 14:07

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. KPP w Iławie)

Iławscy policjanci zatrzymali 25-latka, który od sierpnia do października b.r. okradał altanki ogrodowe w Iławie. Mężczyzna, działając wspólnie z kolegą, dokonał trzech włamań. Jego łupem padły kable, podkaszarki, głośniki, kuchenka turystyczna, złodziej nie pogardził też emaliowanymi garnkami. Podejrzany przyznał się do przedstawionych mu zarzutów, grozi mu 15 lat pozbawienia wolności. 

Oficer dyżurny iławskiej policji został powiadomiony o włamaniu do altanki. Interweniujący policjanci ustalili, że sprawca po wyważeniu drzwi wszedł do altany, po czym zabrał radiomagnetofon, kuchenkę turystyczną, czajnik elektryczny oraz garnki emaliowane. Policjanci ustalili, że do podobnych kradzieży z włamaniem dochodziło od sierpnia b.r.

Funkcjonariusze dokładnie rozpytali zgłaszających, przesłuchali wielu świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wytypować i zatrzymać sprawców. Okazali się nimi 25–letni Piotr Sz. i 42–letni Sławomir Sz. Mężczyźni usłyszeli już zarzuty.

W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że nie były to pierwsze kradzieże z włamaniami na koncie 25–latka. Kodeks karny za przestępstwo kradzieży w warunkach recydywy przewiduje karę aż do 15 lat pozbawienia wolności. Natomiast jego 42–letniemu koledze grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

TEMATY na sygnale
REKLAMAgeodeta
Swojak

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
Artykuł załadowany: 0.3439 sekundy