REKLAMAZDZ
REKLAMAZielona aleja 2

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ17 listopada 2014, 12:11 komentarzy 2

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Znane są już wstępne, nieoficjalne wyniki wyborów na burmistrzów Lubawy, Susza, Kisielic i Zalewa. 

W Suszu burmistrzem został ponownie Krzysztof Pietrzykowski, który zdobył około 56% głosów i pokonał dwóch kontrkandydatów: Mariana Górnego i Jana Sadowskiego. Pietrzykowski startował z KWW Samorządowe Porozumienie Obywateli. Należy do Platformy Obywatelskiej, ma 60 lat.

W kolei w Lubawie wygrał Maciej Radtke, którego wyborcy również wybrali na kolejną kadencję. Radtke miał tylko jednego przeciwnika: Mateusza Szauera. Nowy stary burmistrz startował z KWW Macieja Radtke, nie należy do partii politycznej, ma 43 lata, wykształcenie wyższe.

Wójtem gminy Lubawa został ponownie Tomasz Ewertowski, który o to stanowisko rywalizował z Katarzyną Granacką. Ewertowski startował z KWW Porozumienie Obywatelskie Gminy Lubawa, ma 43 lata, wykształcenie wyższe. 

Również w Zalewie wyborcy zaufali obecnie sprawującemu urząd burmistrzowi. Z wynikiem 60% wybory w tym mieście wygrał Marek Żyliński, który rywalizował z Marcinem Felczakiem oraz Grzegorzem Głozakiem. Żyliński startował z KWW Marka Żylińskiego Zalewo 2020, nie należy do partii politycznej, ma 62 lata, wykształcenie wyższe techniczne. 

Zmieni się natomiast burmistrz Kisielic. Niewielką różnicą głosów z poprzednim burmistrzem, Tomaszem Koprowiakiem, wygrał Rafał Ryszczuk. O stanowisko burmistrza Kisielic nie starał się żaden inny kandydat. Ryszczuk startował z KWW Gospodarność-Uczciwość-Zmiany, nie należy do partii politycznej, ma 37 lat, wykształcenie wyższe. 

REKLAMANAJLAK

2Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

  • ~Radek 2 ponad rok temu

    W gminie Biskupiec Pomorski za dwa tygodnie będzie „dogrywka” pomiędzy kandydatami na wójta — Grzegorzem Witkowskim i Arkadiuszem Dobkiem.

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
  • ~Maki 1 ponad rok temu

    A w Biskupcu?

    odpowiedz oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
Hullo2
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.3884 sekundy