REKLAMAHullo
REKLAMApluszak

Na sygnale

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2014, 10:10

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹

(Fot. Warmińsko-Mazurska Policja.)

Dobiegł końca długi listopadowy weekend, iławska komenda Policji ocenia go jako spokojny i bezpieczny. Rzeczywiście, w dniach 8-11 listopada na drogach powiatu iławskiego nie doszło do żadnego wypadku. Doszło natomiast do 7 kolizji, policjanci "na gorącym uczynku" złapali 6 pijanych kierowców i podjęli ponad 200 interwencji. Większość z nich dotyczyła zakłócania porządku publicznego i ciszy nocnej oraz niszczenia mienia.

W trakcie długiego weekendu listopadowego na terenie powiatu iławskiego do działań zostało zaangażowanych wielu policjantów ruchu drogowego oraz prewencji.

- W okresie od 8 do 11 listopada policjanci interweniowali 204 razy - poinformowała Joanna Kwiatkowska z KPP w Iławie. - Głównie były to interwencje dotyczące zakłócenia ładu i porządku publicznego, ciszy nocnej oraz niszczenia mienia. W zakresie bezpieczeństwa na drogach nie odnotowano żadnego wypadku, doszło natomiast do 7 kolizji. Podczas listopadowego weekendu policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 6 nietrzeźwych kierujących.

Jednym z poważniejszych zdarzeń drogowych było zderzenie boczne dwóch samochodów osobowych, do którego doszło z winy kierowcy prowadzącego auto pod wpływem alkoholu. Oficer dyżurny iławskiej policji otrzymał informację o kolizji drogowej. We wskazane miejsce od razu pojechali miejscowi funkcjonariusze. Tam okazało się, że kierujący osobowym oplem podczas manewru wymijania zjechał na przeciwny pas ruchu, w wyniku czego mężczyzna doprowadził do bocznego zderzenia z osobowym nissanem. Po kolizji kierujący oplem oddalił się z miejsca zdarzenia. Policjanci jednak chwilę później zatrzymali 24-latka, ponieważ kierowca nissana spisał numery rejestracyjne, co pozwoliło w szybki sposób ustalić sprawcę kolizji. Po zbadaniu mężczyzny alkomatem okazało się, że mieszkaniec gminy Lubawa miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. 24 - latek został już przesłuchany i usłyszał zarzut. Za to przestępstwo Krzysztofowi D. może grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.

Informacja: KPP w Iławie

Red. Info Iława

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAWypożyczalnia Sprzętu Budowlanego I Ogrodniczego Józek (Iława)
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.527 sekundy