REKLAMAprawnik24
REKLAMASadek

Aktualności

  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 listopada 2014, 07:55

Info Iława - redakcja

ostatnie aktualności ‹
Według ogólnopolskiego serwisu internetowego Portal Samorządowy, który na swojej stronie prowadzi sondę dotyczącą poparcia dla osób startujących w zbliżających się wyborach samorządowych, największym poparciem wśród kandydatów na burmistrza Iławy cieszy się Tomasz Kiejstut Dąbrowski, który zebrał około 33% głosów. Na drugim miejscu znajduje się Adam Żyliński, na którego swój internetowy głos oddało prawie 27% głosujących. Trzecie miejsce zajęła Bernadeta Hordejuk z wynikiem ponad 18%. Czy traktować internetowy sondaż poważnie czy raczej jako ciekawostkę? To drugie, bo badanie ma sporo ograniczeń metodologicznych.

Dziś rano wyniki poszczególnych kandydatów w internetowym głosowaniu przedstawiały się następująco:

1. Tomasz Kiejstut Dąbrowski - 33,07%* 2. Adam Żyliński - 26,77%* 3. Bernadeta Hordejuk - 18,11%* 4. Jerzy Ewertowski - 7,09%* 5. Irena Wąs - 5,51%* 6. Bartosz Kluba - 5,51%* 7. Piotr Ambroziak - 3,94%*

JAKA METODOLOGIA?

Sondaż Portalu Samorządowego ma oczywiście swoje ograniczenia. Badania jest prowadzone wyłącznie w internecie, a więc nie są w nim odpowiednio reprezentowani ludzie starsi, wśród których liczba użytkowników internetu jest niższa w porównaniu do innych grup demograficznych. 

Po drugie, portal nie ujawnia liczby głosów, a jedynie procentowy udział każdego z kandydatów. Dlatego też nie znamy jednego z podstawowych mierników wiarygodności badania, czyli wielkości tak zwanej próby.

Po trzecie, próba, na której oparte są wyniki, może cechować się nadreprezentacją osób, których zaangażowanie w zbliżające się wybory samorządowe jest wyjątkowo wysokie, np. członków poszczególnych komitetów wyborczych.

Poziom wiarygodności przeprowadzonego przez Portal Samorządowy badania ocenimy już wkrótce, kiedy będą znane wyniki wyborów.

*Zacytowane wyniki pochodzą ze strony www.portalsamorzadowy.pl, dane z 13 listopada, godzina 08:40. 

REKLAMAPS QUALITY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal infoilawa.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

    Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMAeltel
tel. 500 530 427 lub napisz kontakt@infoilawa.pl
REKLAMAZajazd
REKLAMASzkoła2
REKLAMAKORIM
Artykuł załadowany: 0.8815 sekundy